Озвучено "реалістичний підхід" для встановлення миру: від чого має відмовитися Україна

Є реалістичний підхід, який у світі готові обговорювати, щоби зупинити війну в Україні

Замість членства України в ЄС та НАТО Україна може погодитись на нейтральний статус, обмінявши його на поступки та бонуси з боку Росії, вважає колишній радник Офісу президента Олексій Арестович.

При цьому він упевнений, що Україна може отримати ефективну співпрацю як з ЄС, так і з НАТО без членства у цих організаціях. Арестович також вважає, що Україна має зайнятися пріоритетним системним розвитком власної спроможності чинити опір та забезпечувати опір - Сили Оборони, спецслужби, ВПК. А також максимально інтегруватися із сусідами: насамперед із Польщею, Румунією, Чехією, Болгарією, Туреччиною. Як вважає політик, ступінь співробітництва має вимірюватися не кількістю декларацій, а кількістю реальних спільних проектів – оборонних, інфраструктурних, промислових, господарських.

Також, на його думку, варто говорити про глибоку взаємодію з країнами Глобального Півдня: насамперед Індією, Китаєм, королівськими династіями Перської затоки. Ступінь стійкості зовнішньої політики та оборони України безпосередньо залежить від ступеня їхньої залучення до нашої економіки.

"Це – реалістичний підхід. Про це готові з нами говорити, до цього залучатимуться, бо на цьому елементарно можна заробити. А режим переговорів у стилі: ви всі нам винні, ми воюємо за вас, нікуди не веде. Зрештою, такий напівшантаж завжди залишає шантажиста наодинці зі своїми проблемами. І нам на це вкотре виразно вказують", - каже Арестович.

На його думку, фундаментальна помилка у тому, що Україна лякає світ – негативними наслідками свого зникнення. А треба його залучати – позитивними результатами її існування, щоб якнайбільше держав було зацікавлено у продовженні цього існування.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав , чому Україна та РФ не змогли домовитися про мир у 2022 році.