Головна Новини Суспільство Війна з Росією Не вплинуть на стан армії: експерт пояснив ефективність ударів по НПЗ Росії
commentss НОВИНИ Всі новини

Не вплинуть на стан армії: експерт пояснив ефективність ударів по НПЗ Росії

Ці удари продовжуватимуться, бо в Росії залишаються нафтопереробні заводи, які ще не були пошкоджені.

сьогодні, 15:10
Поділіться публікацією:

Українські удари по російській нафтогазовій інфраструктурі мають довготривалий ефект, подібно до того, як і західні санкції проти Росії. Таку думку висловив військовий експерт Михайло Жирохов в ефірі "Radio NV".

Не вплинуть на стан армії: експерт пояснив ефективність ударів по НПЗ Росії

Фото: з відкритих джерел

"Багато людей очікували, що ці удари дадуть результат миттєво, але так це не працює. Удари по нафтогазових об'єктах — це стратегія на тривалу перспективу. Зараз ми лише бачимо початок цього процесу, оскільки ринок нафти в Росії величезний, і для того, щоб ефект став очевидним, потрібно час. Ці удари продовжуватимуться, бо в Росії залишаються нафтопереробні заводи, які ще не були пошкоджені", — пояснив експерт.

Жирохов зазначив, що для російської армії ці удари не матимуть негайних наслідків, але вони суттєво впливають на цивільне населення. Зростання цін на паливо зазвичай супроводжується подорожчанням продуктів і послуг. Також експерт зауважив, що Росія відповідає на ці удари.

"Наша газотранспортна система за останні тижні також стала ціллю сильних ударів, чого раніше не спостерігалося з боку Росії", — додав Жирохов.

Що стосується ударів по НПЗ, то з початку 2025 року Україна посилила атаки на нафтогазову інфраструктуру РФ. Наприкінці січня українські сили завдали удару по нафтопереробному заводу в Волгоградській області, який входить до десятки найбільших нафтозаводів країни і відіграє важливу роль у постачанні ресурсів для російських військ. У лютому було атаковано ще один великий НПЗ в Астрахані, що призвело до зупинки його роботи.

Журналісти Business Insider зазначають, що Росія має великі труднощі в експорті нафти, зокрема через нові західні санкції, що лише посилюють проблему.

Раніше "Коментарі" писали, що у ході спільної атаки ЗСУ та СБУ дронами 4 лютого в Росії уражено нафтопереробне підприємство " Албашнафта" в Краснодарському краї РФ та ЗРК "Бук" окупантів на окупованому Запоріжжі.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини