Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Українці найбільше стурбовані зростанням цін та економічною кризою, які випередили страх посилення обстрілів та подальшої окупації територій.
Опитування українців (фото з відкритих джерел)
Згідно з даними опитування соціологічної групи "Рейтинг", третина респондентів вважають основними загрозами на найближчий рік інфляцію (33%) та економічну кризу (32%). Воєнні ризики, зокрема посилення обстрілів та розширення окупації, турбують 27% та 25% опитаних відповідно.
Крім того, 18% українців вбачають загрозу в демографічній кризі, 17% – у можливому припиненні підтримки від іноземних партнерів. Ще 16% хвилюються щодо повернення відключень електроенергії та теплопостачання, а 14% вважають серйозною проблемою політичну кризу.
Соціологи відзначають пряму залежність між загальною оцінкою ситуації в країні та сприйняттям потенційних загроз. Оптимістично налаштовані громадяни, які позитивно оцінюють розвиток України, частіше бачать загрозу в посиленні обстрілів, зупинці міжнародної підтримки, можливих відключеннях електроенергії, масовій еміграції, замороженні конфлікту та екологічних проблемах.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, скільки людей залишилося в Україні. Станом на середину 2024 року в Україні мешкало приблизно 30 мільйонів осіб. Таку оцінку навела директорка Інституту демографії та соціальних наук імені М.В. Птухи НАН України Елла Лібанова в коментарі для Центру протидії дезінформації.
За словами Лібанової, демографічні підрахунки в умовах війни базуються на даних трьох основних мобільних операторів – "Київстар", Vodafone та lifecell. До цих даних додаються оцінки щодо людей, які не користуються мобільним зв’язком, зокрема дітей і літніх осіб.Новини