Не 200 тисяч: стало відомо, скільки солдатів Європа готова відправити в Україну

Поки що розглядається участь у місії військових із Великобританії, Франції та Нідерландів

Європейські країни роздумують про відправку від 40 до 50 тисяч військових до України як миротворчий контингент у разі можливого припинення вогню. Про це повідомляє 23 січня портал "Коментарі" із посиланням на Financial Times.

FT з посиланням на анонімні джерела у європейських урядових структурах стверджує, що у Євросоюзі розглядають участь у миротворчій місії військових із Великобританії, Франції та Нідерландів. Польща та Німеччина поки що роздумують і закликають до детального аналізу можливих наслідків.

За словами співрозмовників видання, на Заході вважають, що кількості військових до 50 тис. осіб буде достатньо для контролю лінії фронту завдовжки понад 1 тис. км. Financial Times підкреслює, що навіть така операція (не кажучи вже про орієнтир у 200 тис. військових) може виявитися фінансово обтяжливою для Європейського Союзу.

FT зазначає, що обговорення можливого розміщення військ активізували після інавгурації президента США Дональда Трампа. Європейські країни прагнуть зберегти стабільність у регіоні, але натомість хочуть уникнути прямих військових зіткнень з країною-агресором Росією. Такий сценарій передбачає розміщення іноземних військових у тилових регіонах України, щоб вони могли забезпечувати моніторинг та гарантії виконання домовленостей щодо припинення бойових дій.

Основна мета такої місії – продемонструвати європейську відданість підтримці України, зміцнити безпеку регіону та стримати потенційну російську агресію. Учасники обговорень також стверджують, що розміщення військ буде чітким сигналом для Москви про серйозність намірів Заходу, зазначає Financial Times .

Портал "Коментарі" вже писав, що Володимир Зеленський розкритикував деякі заяви союзників, які говорили, що можна відправити миротворчі сили в Україну, адже іноземний контингент був би розміщений у безпеці в українських містах. Зеленський вважає, що миротворці мають бути на лінії фронту поряд із українськими військовими. Також президент вважає, що ідея миротворчого контингенту не може бути реалізована без участі США.

Також Зеленський уточнив, що його слова про мінімальну кількість миротворців у 200 тисяч не так зрозуміли. Президент пояснив, що контингент може бути як меншим, так і більше 200 тис. – все залежить від чисельності Сил оборони України. Наприклад, якщо Україні за майбутнім мирним договором доведеться скорочувати чисельність ЗСУ, то миротворців знадобиться більше, і навпаки.