Головна Новини Суспільство Війна з Росією Наявність інвалідності не допоможе: у яких випадках особу відправлятимуть на "нуль"
commentss НОВИНИ Всі новини

Наявність інвалідності не допоможе: у яких випадках особу відправлятимуть на "нуль"

У Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт, який передбачав скасування відстрочки для таких осіб, але цей закон поки не прийняли.

26 березня 2025, 11:05 comments1598
Поділіться публікацією:

В Україні продовжується воєнний стан, а також призов на службу військовозобов'язаних чоловіків. Для деяких категорій громадян передбачена відстрочка від мобілізації, серед яких є й особи з інвалідністю. У більшості випадків такі люди звільняються від служби в армії, проте є певні винятки. Ми вирішили з'ясувати, яка група інвалідності дає право на звільнення від мобілізації та в яких ситуаціях особа з інвалідністю може бути призвана на фронт.

Наявність інвалідності не допоможе: у яких випадках особу відправлятимуть на "нуль"

Мобілізація в Україні. Фото: з відкритих джерел

У 2025 році мобілізація осіб з інвалідністю не проводиться. Всі особи з інвалідністю звільняються від призову незалежно від групи, але для цього потрібно оформити відстрочку в ТЦК, щоб підтвердити своє право.

Раніше в Україні була ініціатива щодо мобілізації осіб з інвалідністю 3 групи. У Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт, який передбачав скасування відстрочки для таких осіб, але цей закон поки не прийняли.

Чоловікам з інвалідністю може прийти повістка від ТЦК. Це не є порушенням закону, оскільки працівники військових комісаріатів мають право видавати повістки та направляти на медичну комісію будь-кого. У такому випадку необхідно звернутися до військкомату та надати документи, що підтверджують наявність інвалідності. Якщо чоловік підтвердить своє право на відстрочку, він уникне штрафу.

Особливо це стосується тих, хто не стоїть на обліку в ТЦК — у такому разі військкомат може навіть не бути поінформований про його інвалідність.

Існують три ситуації, коли особи з інвалідністю можуть бути мобілізовані:

·       За власною згодою. Якщо людина з інвалідністю бажає служити і не має серйозних проблем зі здоров'ям, вона може підписати контракт на добровільній основі. 

·     У разі відсутності відстрочки. Наявність інвалідності не означає автоматичне звільнення від мобілізації. Після отримання посвідчення інваліда чоловік має звернутися до ТЦК для оформлення відстрочки. Якщо цього не зробити, він може отримати повістку на службу.

·   Якщо інвалідність не підтверджена після медичного огляду. Чоловіки, які отримали інвалідність після початку війни, повинні пройти повторну комісію. Якщо інвалідність не буде підтверджена, відстрочка знімається, і особа може бути мобілізована.

Портал "Коментарі" вже писав, що Верховна Рада готує законопроєкт, що пропонує ставити підлітків на військовий облік з 14 років. Цей крок, хоча й викликає суперечки, необхідний для забезпечення національної безпеки в умовах війни, вважають автори ініціативи



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини