Навіщо росіяни влаштували звірячий удар по Україні: чи зміниться тепер позиція США

Росіяни намагаються домогтися, що Трамп ще більше почав тиснути на Україну

На фоні розмов про мирну угоду та активні пориви США заморозити війну в ніч на 24 квітня російські окупанти здійснили комбінований удар по Україні ракетами різних типів повітряного, наземного та морського базування, а також ударними БПЛА типу Shahed та дронами-імітаторами інших типів. Внаслідок ударів є загиблі, безліч поранених. Російські пропагандисти вкотре розповсюджують заяви про те, що всі удари нібито спрямовані лише по "військових об'єктах", а загибель цивільних - це "наслідок роботи української ППО". Якою є справжня мета чергового акту терору з боку РФ? Чи може він вплинути на позицію США, котрі, схоже, вже бачать у Москві союзника? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

У США вже зрозуміли, що нічого зробити не можуть

Політолог Дмитро Воронков вважає, що дані обстріли можна сприймати, як спробу Москви натиснути на Київ, щоб той був зговірливішим за тим планом, який був запропонований адміністрацією Дональда Трампа. Тим самим планом, який включає добровільне визнання Криму російським.

"Я б цей удар сприймав як важіль тиску. Можна також розглядати, звичайно, сценарій того, що Росія в такий спосіб демонструє, що вона не хоче закінчувати війну, але я більше схиляюся до першого варіанта", – зазначив експерт.

Щодо того, чи може цей удар вплинути на позицію США, то, на думку політолога, це малоймовірно, тому що в Білому домі давно вже зрозуміли, що вони зробити нічого не можуть і на цьому тлі йдуть уже їхні заяви про вихід із переговорного процесу.

"Тому, я думаю, що, на жаль, це ніяк не вплине і, за великим рахунком, такий удар – це також меседж Європі, що це наша спільна проблема і що треба, незважаючи на позицію Штатів, об'єднуватись і шукати якусь противагу тому, що робить Росія", – прокоментував Дмитро Воронков.

Росіяни переходять до методу примусу

Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун так прокоментував ситуацію:

"Даним ударом, як і всіма попередніми росіяни переслідують одну мету – за рахунок обстрілів мирних міст, які мабуть ні на день не зупинялися протягом цієї війни, вони хочуть вплинути, з одного боку, на Україну, змусивши нас бути більше зговірливими і погоджуватись на капітулянські умови, які диктує Росія, а, з іншого боку, тиснути на наших західних партнерів. Тим самим вони хочуть продемонструвати, що у Росії купа сил, енергії і можливостей для того, аби продовжувати тероризувати Україну і, в перспективі, тероризувати інші країни Заходу, які зараз допомагають нам і є недружніми, як вважає це Російська Федерація. Це також тиск на Сполучені Штати, тому що США хочуть завершення цієї війни, але не з точки зору справедливості і покарання злочинця, а з точки зору реалізації звіту за 100 днів президентства Трампа і просто перегортання теми України, яка приїлася американському старому-новому лідеру. Той хотів би переключитися більше на Китай, на питання протидії якимось іншим зовнішнім ворогам. Наприклад на той самий Іран, адже Трамп розуміє, що в умовах, коли росіяни продовжують обстрілювати українські території, продовжують вбивати українських мирних мешканців, обстрілюючи Київ та інші міста, то це також накладає відбиток на нього самого, як на людину, яка не змогла домовитися".

Експерт вважає, що тому у Кремля є прагнення домогтися, щоб Трамп ще більше почав тиснути на Україну і та врешті погодилася на умови мирної угоди, яка буде більше підходящою для Російської Федерації, аніж для України, яка є якраз жертвою цієї війни.

"І власне це відповідь на друге питання, тому що, коли Трамп чує запитання від преси про удари по Києву і це все на фоні перемовин, то така ситуація вже ставить в незручне положення американського президента. Перша спроба шантажу України щодо підписання угоди на незручних для нас умовах провалилася. Тепер росіяни вирішили повернутися до більш практичного методу примусу, коли будуть продовжуватися обстріли. Але ми добре знаємо, що за ці понад три роки великої війни ніяк росіянам не вдалося змінити позицію українців. Навпаки, вона ще більше радикалізується. Суспільство не готове про щось домовлятися з росіянами без конкретних гарантій безпеки і відмови від будь-яких посягань на наші суверенні території", – констатував Максим Джигун.

Читайте також на порталі "Коментарі" - справжня причина зриву переговорів у Лондоні: що буде далі.