На Заході вже знають, як зміниться позиція Україна після удару "Орєшніка" по Дніпру
Київ не готовий поступатися позиціями у війні, незважаючи на тиск Москви
Удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру був спробою країни-агресора послати Україні та Заходу максимально потужний сигнал. Однак у Києві не збираються змінювати свою стратегію оборони через це. Як інформує портал "Коментарі", про це пише "The New York Times".
Автори матеріалу зазначають, що Путін часто погрожував ядерною зброєю, намагаючись налякати Захід і зупинити потік допомоги Україні. Але вчорашній удар та подальший публічний виступ Путіна з погрозами значно посилили напругу.
ЗМІ приводить слова військового аналітика Івана Киричевського, який заявив, що Україна не має радарів, здатних виявляти такі ракети в польоті, оскільки ті піднімаються аж у верхні шари атмосфери. Також немає і відповідних систем ППО, здатних їх збивати.
"The New York Times" зауважує, хоча інші російські ракети, якими неодноразово обстрілювали Україну, наприклад, "Іскандер" і Х-101, також можуть нести ядерну зброю, ракета середньої дальності, якою вдарили по Дніпру, викликає занепокоєння.
Директор проекту протиракетної оборони Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні Том Карако зазначає, що, окрім значно більшої дальності, ця ракета відрізняється здатністю запускати кілька ядерних боєголовок на фінальній стадії польоту.
Натомість голова оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко запевнив, що вчорашній удар не змусить Україну змінити спосіб ведення війни, зокрема щодо подальших ударів по цілях на території Росії в межах самооборони.
Читайте також на порталі "Коментарі" - удар міжконтинентальною балістикою по Дніпру: яка ціль Путіна і чи будуть наслідки.