На Заході назвали гостру проблему ЗСУ: її не вдається вирішити з кінця 2023 року
У Le Monde розповіли про проблеми українських бригад зі складом
З кінця 2023 року загострилися проблеми з реалізацією мобілізаційних планів, а військові частини, що борються на фронті, потребують регулярного поповнення для відновлення повної боєздатності. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише видання "Le Monde".
ЗМІ зазначає, ще одна проблема, виявлена в ході дослідження, проведеного за участю міжнародних експертів на основі інтерв'ю з цивільними особами та військовослужбовцями, полягає у відчутті несправедливості у тому, як проводиться мобілізація. Українці вважають, що існує "нерівність між заможними та незаможними", між тими, хто може собі дозволити фінансово, за допомогою "зв'язків і хабарів", уникнути мобілізації та іншими, хто не має вибору.
У більш загальному плані, чоловіки, які відмовляються йти в армію, бояться бути погано екіпірованими, недостатньо навченими або погано підготовленими, або бояться померти або залежати від командира, який не вважає втрати.
Журналісти звертають увагу, що у звіті про мобілізацію в Україні, опублікованому Центром східних досліджень, польським аналітичним центром йдеться, що ще однією проблемою є "старіння" особового складу. Середній вік українських солдатів становить близько 35-40 років, що викликає побоювання щодо їхньої ефективності у важких умовах бою. Більше того, зафіксовано суттєве зниження кількості добровольців, які бажають приєднатися до Збройних Сил України із патріотичних спонукань.
Зазначається, що різні бригади мають певний ступінь автономії у наборі та використовують плакатні кампанії для залучення добровольців. Найпрестижніші - тобто найбільш підготовлені і найкраще оснащені - безсумнівно, все ще здатні набирати.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи справді ми наближаємося до Ялти-2 чи Мінська-3: у МЗС зробили заяву.