На усіх ділянках фронту ситуація вкрай важка: чому темпи просування росіян зростають

Російських окупантів навряд чи зупинять втрати, які їм доводиться нести на фронті

В Україні ситуація на фронті продовжує залишатися вкрай складною. Чому темпи просування росіян не тільки не зменшуються, а й зростають? Які причини складності ситуації? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

На всіх ділянках фронту дуже непросто

Військовий експерт, колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов в ефірі Radio NV зазначив, що темпи просування у російських загарбників в останні тижні справді зростають і ворог готовий рухатися далі з метою більшої окупації українських земель.

Експерт зазначив, ворог, користуючись своєю перевагою, просувається вперед, і темпи просування, щонайменше за останні пару тижнів зросли в рази.

"Це говорить про те, що ворог готовий рушити вперед, і навряд чи його зупинять і серйозні втрати у його силах та засобах, і наше очікування про те, що ті самі ресурси у ворога мали би вже бути вихолощені ще до початку жовтня", - наголосив Селезньов.

При цьому, експерт зауважив, що нині для загарбників найбільш важливим є Курахівський напрямок, бо росіяни створюють певні можливості для того, аби сформувати ще один ударний плацдарм у напрямку на Покровськ.

"І звісно, спроби ворога захопити чим більше території Донецької області вкладаються у політичну візію Володимира Путіна, кремлівського диктатора, який починав так звану "спеціальну військову операцію" у лютому 2022 року з метою повної окупації Донеччини та Луганщини", – додав експерт.

Водночас, за його словами, не варто говорити про стагнацію ситуації на інших ділянках фронту. Зокрема, на Куп'янсько-лиманському напрямку тривають бойові сутички, але їх значно менше, ніж в районі Курахово.

З мобілізацією досі у нас не все гаразд

Ветеран російсько-української війни, екс-командир роти батальйону Айдар, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в ефірі Radio NV зазначив, що на усіх ділянках фронту ситуація для українських захисників дуже важка через нестачу особового складу.

"В першу чергу мав би знати наш тил, що на всіх ділянках фронту дуже важко, тому що не вистачає людей", - сказав Дикий.

За його словами, статистично, ситуація наразі дуже погана. Ми зараз набираємо в півтора рази менше, аніж наші санітарні втрати за такий же час.

Експерт уточнив, що санітарні втрати – це загиблі, а також поранені, які на тривалий час вибули із лав Збройних сил України.

"Ми їх втрачаємо у півтора рази більше, ніж за цей час разом із добровільним рекрутингом і мобілізацією набираємо їм на заміну. І ця ситуація стає критичною", – зазначив Дикий.

Експерт вважає, що українцям в тилу варто подумати над тим, чи готові вони долучитися до лав ЗСУ.

"А на рівні нашої влади, тут дійсно, хто у першу чергу провалює мобілізацію - це наша цивільна влада. Це, на жаль, об'єктивна реальність", - переконаний експерт.

Він вважає, що з приводу мобілізації майже нічого не зроблено. Хоча оновлений закон про мобілізацію дещо упорядкував військовий облік, що, звичайно, є необхідним першим кроком, але тільки першим із багатьох.

"На мою особисту думку, я можу звісно помилятися, але критично необхідними є два рішення на рівні законодавчої влади. Одне рішення - це про встановлення граничного терміну служби, бо це стосується і тих, хто вже воює і нас захищає, і тих, хто піде їм на захист. А друге рішення набагато менш популярне - це криміналізація ухилення з військового обліку", - сказав Дикий.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи чекати миротворців в Україні: чому розгойдують цю тему.