"Мобілізація ув’язнених жінок в Україні": що відомо
ru-пропаганда поширює дезінформацію про нібито мобілізацію в Україні ув’язнених жінок
Російські пропагандисти, посилаючись на анонімні джерела, стверджують, що в Україні нібито мобілізують ув’язнених жінок – в такий спосіб українське командування нібито "намагається компенсувати втрати", а багато мобілізованих засуджених жінок уже загинули або зникли безвісти. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Центру протидії дезінформації РНБО, де зазначають, що це фейк.
"Подібні вкиди є типовою дезінформацією російської пропаганди. Від початку повномасштабного вторгнення ворог регулярно намагається вкидати в українське інформаційне поле фейки про нібито примусову мобілізацію жінок, молоді до 25 років, осіб віком понад 60 років тощо. Так росіяни намагаються сіяти в українському суспільстві панічні настрої та провокувати розкол. Насправді мобілізація жінок в Україні не проводиться й не планується", – заявляють в ЦПД.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що за "боротьбу" з ТЦК українцям загрожує до 8 років тюрми. У мережі поширюються відео, що фіксують свідоме перешкоджання діяльності військовослужбовців ТЦК та СП, причому деякі громадяни відкрито заохочують інших до таких дій.
У Сухопутних військах ЗСУ повідомляють, що така поведінка може бути покарана реальним тюремним терміном.
"Важливо знати, що будь-яке умисне перешкоджання виконанню службових обов’язків військовослужбовців, включаючи погрози, моральний тиск, застосування фізичної сили чи пошкодження автомобілів, є серйозним правопорушенням і кваліфікується за статтею 114-1 Кримінального кодексу України. За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 8 років", – зазначають у відомстві.
Повідомляється, що саботаж роботи цих установ безпосередньо впливає на здатність Збройних Сил України та інших військових формувань ефективно виконувати свої завдання.