Міноборони планує залучати ветеранів, жінок та осіб з інвалідністю до розмінування територій

Після навчання ветерани, жінки та люди з інвалідністю працюватимуть над аналізом знімків із супутників і дронів для створення карт мінних полів.

Міністерство оборони України намагається зосередити зусилля на забезпеченні рівного доступу до робіт із розмінування для різних груп населення, зокрема ветеранів, жінок, людей з інвалідністю та тих, хто постраждав від вибухонебезпечних предметів.

Заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Олег Шуварський під час семінару "Рівні можливості: залучення людей з інвалідністю до зайнятості в протимінній діяльності" розповів про створення рівного доступу до робіт із розмінування.

"Сьогодні велика увага приділяється впровадженню політик, що забезпечують рівний доступ до роботи у сфері протимінної діяльності, створення спеціалізованих навчальних програм, які включатимуть як технічні, так і нетехнічні навички, необхідні для роботи у цій сфері та створення умов, що забезпечать комфортне та безпечне працевлаштування", - сказав Шуварський.

Програма ООН з залучення людей з інвалідністю до очищення та розмінування територій має певні успіхи. Перші чотири українці, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, отримали роботу в міжнародній організації The HALO Trust та почали працювати над аналізом знімків із супутників і дронів для створення карт мінних полів. Вони отримали роботу через місяць після проходження навчального курсу. Також до програми будуть залучати ветеранів, жінок та людей з інвалідністю.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в ООН розповіли, скільки років може піти на повне розмінування України.

Також "Коментарі" писали про те, що в Україні укладено перший договір на розмінування агроземель.