Головна Новини Суспільство Війна з Росією Добровольці точно будуть зацікавлені збивати "Шахеди": пропозиція влади вражає
commentss НОВИНИ Всі новини

Добровольці точно будуть зацікавлені збивати "Шахеди": пропозиція влади вражає

Хто має право приєднатися та які гарантії отримають добровольці, що займатимуться знищенням дронів

15 липня 2025, 09:20
Поділіться публікацією:

Міністерство оборони України пропонує громадянам долучитися до добровольчих груп протиповітряної оборони, щоб допомогти захистити власний дім, рідних, друзів і сусідів від повітряних загроз.

Добровольці точно будуть зацікавлені збивати "Шахеди": пропозиція влади вражає

Фото: з відкритих джерел

Хто має право вступити

До таких формувань можуть вступати громадяни України віком від 18 років, які проживають на території відповідної громади, де функціонує добровольче формування. Кандидати проходять медичний, професійний та психологічний відбір, після чого укладають контракт добровольця територіальної оборони. Важливо, що до складу груп ППО приймають лише тих, хто не підлягає мобілізації згідно зі статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" — це можуть бути особи, заброньовані за станом здоров’я, віком чи іншими причинами.

Які умови

Перш ніж приєднатися до груп протиповітряної оборони, потрібно стати членом добровольчого формування територіальної громади (ДФТГ). Для цього укладається контракт, який діятиме три роки. Повний перелік необхідних документів та деталі контракту можна знайти на офіційному сайті Міноборони.

Що отримують добровольці

Перед підписанням контракту кандидати проходять ретельний медичний, психологічний і професійний відбір. Далі вони проходять спеціалізоване навчання у сертифікованих центрах. У їхні завдання входить лише діяльність у сфері протиповітряної оборони — виконання бойових чергувань у складі єдиної системи ППО країни.

Оплата та винагорода

Добровольці отримують додаткову винагороду, яка може сягати 100 тисяч гривень на місяць. Однак ця сума не є фіксованою – виплата здійснюється пропорційно до фактичного часу чергування.

Чи передбачена мобілізація

Адвокатка Марина Бекало пояснила ТСН.ua, що цей проєкт Кабміну спрямований на залучення громадян на добровільній основі. Служба у добровольчих формуваннях територіальної оборони не є військовою службою під час мобілізації, а здійснюється за контрактом. За законом "Про основи національного спротиву", такі формування є воєнізованими, але добровільними.

Контракт з добровольцями містить чітку заборону залучення їх до бойових чи інших завдань, окрім тих, що передбачені проєктом. Це означає, що мобілізація добровольців у межах цього проєкту не передбачена.

Крім того, добровольці та їхні сім’ї отримують соціальні та пенсійні гарантії на рівні з військовослужбовцями відповідно до чинного законодавства.

Як долучитися

Зацікавлені можуть звернутися до командира добровольчого формування територіальної громади за місцем проживання. Якщо таке формування відсутнє, ініціативу можна подати до місцевої військової адміністрації для створення ДФТГ спільно з військовими частинами Сил територіальної оборони ЗСУ.

Портал "Коментарі" вже писав, що Україна може розраховувати на стабільні поставки зброї зі Сполучених Штатів, оскільки Дональд Трамп більше не демонструє зацікавленості в діалозі з Владіміром Путіним, вважає народний депутат, дипломат та засновник фонду "Майдан закордонних справ" Богдан 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини