Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Попри нарощення виробництва та накопичення арсеналу дронів і ракет, Росія не здатна щоденно здійснювати масштабні обстріли території України. Про це 24 Каналу повідомив військовий експерт, полковник запасу та льотчик-інструктор Роман Світан. Він пояснив, що обмежувальними факторами є не лише технічні можливості, а й обмеження у розвідданих та цілях.
Фото: з відкритих джерел
За інформацією The Wall Street Journal, Москва готується до тривалих літніх атак. У виданні підкреслюють, що водночас Україна має труднощі в роботі систем протиповітряної оборони. Проте, як зазначає Світан, подібні удари не можуть бути регулярними: у РФ не вистачає розвідувальної інформації, а також об’єктів військового значення, що могли б виправдати часті ракетно-дронові удари.
За словами експерта, у випадках, коли атаки все ж готуються, основною мішенню стає саме цивільна інфраструктура — це більше політична демонстрація, ніж воєнна операція. Таким чином, Кремль намагається тиснути на українське суспільство.
Як пише The Telegraph, Росія може невдовзі досягти спроможності запускати до тисячі дронів і ракет за ніч. Але на практиці це не означає щоденних атак. Як пояснює Світан, масований удар — складна операція, яка включає розвідку, планування та логістику, і вимагає щонайменше тижня на підготовку. Реалістичний темп — одна велика атака приблизно раз на сім днів.
Таким чином, резюмує експерт, РФ здатна організовувати масштабні обстріли приблизно раз на тиждень, зосереджуючи зусилля на комбінованих ударах із сотнями дронів, частина з яких виконують функції приманок для українських систем ППО.
Нагадаємо, що з початку 2025 року зафіксовано вже десять найбільших комбінованих повітряних атак з боку РФ. Згідно з даними Інституту вивчення війни, пік таких обстрілів припав на червень і липень, коли за ніч Росія запускала понад 400 повітряних цілей.
Портал "Коментарі" писав, що після того, як адміністрація Дональда Трампа припинила діяльність Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Росія планує заповнити утворений геополітичний вакуум, запустивши власну програму міжнародної допомоги.