Кремль провів перестановки у військовому командуванні РФ: у ISW пояснили, чим це викликано
Аналітики ISW пояснили перестановки у військовому командуванні РФ на тлі конфлікту Шойгу та Пригожина
Кадрові перестановки у командуванні військових округів Росії спрямовані на те, щоб згладити попередні провали в Україні, а також зменшити напруженість між Міноборони РФ та засновником ПВК "Вагнера" Євгеном Пригожиним. Як повідомляє видання "Коментарі", про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Експерти відзначають, що Міноборони Росії підтвердило, що призначило командувачем Центральним військовим округом (ЦВО) генерал-лейтенанта Андрія Мордвічева і що раніше воно призначило командувачем Південного військового округу (ПВВ) генерал-полковника Сергія Кузовлєва, Західним військовим округом (ЗВО) генерал-лейтенанта Євгена Нікієні. і генерал-лейтенант Рустам Мурадов як командувач Східного військового округу (ВВО).
На думку аналітиків, формалізація командувачів військових округів, ймовірно, є частиною зусиль, спрямованих на дистанцію російських збройних сил від минулих невдач і підготувати їх до нового великомасштабного наступу в Україні.
Крім того, перестановка також супроводжує ймовірну спробу Міноборони чіткіше розмежувати зони відповідальності кожного військового округу в Україні.
На думку експертів, Кремль призначив на ці посади постатей щодо нейтральних у боротьбі між засновником ПВК "Вагнера" Євгеном Пригожиним та Міноборони, щоб заспокоїти обидві сторони, а також, ймовірно, створив потенційних "цапів-відбувайлів" за будь-які майбутні невдачі в Україні, щоб захистити нещодавно призначеного командувача театром військових дій Валерія Герасимова від потенційної критики.
У той же час, аналітики вважають, що Пригожин проводить інформаційний контрнаступ проти традиційного російського військового істеблішменту.
Читайте також на порталі "Коментарі" - що може призвести до розпаду Росії - чи є передумови для цього.
Також видання "Коментарі" повідомляло - у МЗС України назвали головну мету щодо утримання ЗСУ Бахмута.