Головна Новини Суспільство Війна з Росією Кремль перетасовує "органи влади" "ЛДНР": із чим це пов'язано – до чого йде підготовка
commentss НОВИНИ Всі новини

Кремль перетасовує "органи влади" "ЛДНР": із чим це пов'язано – до чого йде підготовка

Москва вирішила остаточно взяти у свої руки управління окупованою частиною Донбасу

9 червня 2022, 14:37 comments1025
Поділіться публікацією:

В "органи влади" так званої "ДНР" одного за іншим призначають російські управлінці. Так, новим "главою уряду ДНР" став Віталій Хоценко, який до останнього часу працював директором департаменту регіональної промислової політики та проектного управління Мінпромисловості РФ, де займався взаємодією з регіонами. Його заступниками стали також російські чиновники – Соннцев та Костомаров. Аналогічні зміни відбуваються у т.зв. "ЛНР". Експерти розповіли виданню "Коментарі", із чим це може бути пов'язано.

Кремль перетасовує "органи влади" "ЛДНР": із чим це пов'язано – до чого йде підготовка

Окупація Донбасу. Фото: з відкритих джерел

Тут розігрується або сценарій інтеграції окупованого Донбасу до складу Росії, або підготовка спланованого відходу

Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович припускає, що всі ротації, які зараз відбуваються в керівництві так званих "ДНР" і "ЛНР", де з'являються представники РФ (люди, які не просто мають російське громадянство, а й працювали в органах державної влади), можуть мати на меті низку причин.

"З одного боку, це може бути пов'язане з тим, що перед тимчасово окупованими територіями, на думку російського керівництва, стоять якісь нові виклики. Наприклад, дещо збільшився їхній масштаб. Там продовжують заявляти про необхідність виходу на адмінкордон Донецької та Луганської областей. І, певне, ті люди, які працювали в так званих адміністраціях, не справлялися з новими завданнями. Не могли опрацювати той обсяг викликів, який перед ними став. Тому задіяний кадровий десант із Росії, – пояснює експерт. – І це, безумовно, свідчить про те, що сценарій приєднання цих територій безпосередньо до РФ сьогодні розглядається Кремлем досить серйозно. У цьому сенсі показовою є заява того ж нового "глави уряду ДНР" Хоценка, що одним із своїх завдань на цій посаді він бачить уніфікацію законодавства "республіки" із законодавством РФ".

Втім, продовжує Ігор Рейтерович, не факт, що інтеграційний сценарій буде реалізовано. Новопризначені люди можуть виконувати інше завдання.

"На відміну від місцевих, вони не пов'язані путами з цим регіоном. І, наприклад, можуть займатися остаточним вивезенням з тієї території ресурсів, що залишилися. Корисні копалини, залишки промисловості, культурних та інших цінностей. Це за умови, що росіяни не розраховують дані території офіційно інтегрувати", – наголошує експерт.

Якщо саме інтеграція розглядається як основний сценарій, новоявлені чиновники повинні підготувати відповідний ґрунт, вважає він. У тому числі організувати проведення так званого референдуму про входження псевдореспублік до складу РФ.

"Тож тут розігрується або сценарій інтеграції окупованого Донбасу (за умови, що його вдасться окупувати повністю) до складу Росії, або підготовка спланованого відходу (про всяк випадок, якщо росіяни зазнають серйозних втрат у битві за Донбас). Який із варіантів домінуватиме, думаю, ми дізнаємося вже скоро", – констатує Ігор Рейтерович.

Основні вежі Кремля намагаються якось вплинути на збожеволілого диктатора

Експерт ГО "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко вважає, що закидання ЛДНРії російськими чиновниками проводиться зараз для цементування позицій Росії в регіоні.

"Чиновники з місцевих – вони певною мірою залежать від місцевого населення. І їм складно пояснити, чому майже всю філармонію перестріляли, мобілізувавши як "гарматне м'ясо" скрипалів та тромбоністів. Чому покращення життя немає, а збільшення обстрілів є. Чому з початку широкомасштабного вторгнення РФ для "захисту республік" там стало так багато вдів і матерів, які втратили дітей… Окупована частина Донбасу в страшній депресії. Тому такі важливі прибульці з Росії. Вони варяги, у них немає соціальних зв'язків з місцевими жителями, вони можуть давати будь-які вказівки, виконувати будь-які накази Кремля, навіть якщо вони не до вподоби тим, хто сам і закликав "російський світ". В умовах відкритої війни – прагматичні, скажімо так, рішення", – розмірковує аналітик.

На його думку, у Кремлі ще не вирішили, чи приєднувати Донбас (у тому чи іншому вигляді) до РФ.

"Це може бути поганим "заповітом Путіна". А як не весь Донбас захоплять? Наприклад, Сєверодонецьк захоплять, але потім видихнуться. І ті ж Лисичанськ, Слов'янськ, Краматорськ виявляться недосяжними цілями. Але навіть якщо трапиться малореальне – і росіяни із залишками живих жителів ОРДЛО захоплять весь Донбас (те саме стосується Запорізької та Херсонської областей), вони можуть отримати патову ситуацію, – прогнозує Віктор Бобиренко. – Ми незабаром отримаємо достатньо озброєння, щоб розпочати, перегрупувавшись, відвойовувати свої території. Але якщо Московія на той час проведе там псевдореферендуми, то, за їхньою логікою, — це вже російська земля. І за їхньою військовою стратегією – вони можуть для захисту "свого" застосувати ядерну зброю. І що – застосують? Розв'яжуть ядерну війну, з приводу чого були максимально жорсткі попередження? Путіну то й так гаплик – він умирає. Але чи це треба іншим росіянам? Саме тому, гадаю, основні вежі Кремля (там дві групи – навколо голови Ради безпеки Патрушева та навколо голови Міноборони Шойгу) намагаються якось вплинути на збожеволілого диктатора. Тому що, яка б із груп не прийшла після Путіна до влади, у неї будуть проблеми. Тому що Путін заповів їм Херсон та Донбас як російську землю. І як потенційний курок для початку ядерної війни".

При цьому експерт вважає, що в найближчому майбутньому захоплення Донбасу, а тим більше його приєднання до РФ – не буде. Те саме щодо Запорізької та Херсонської областей.

"До того ж, подібні псевдореферендуми створюють небезпечний для Росії прецедент, – акцентує Віктор Бобиренко. – Якщо РФ продовжить діяти за принципом "куди ми зайшли – те й наше", то рано чи пізно той самий Китай зайде до Хабаровська чи Благовіщенська. Тому, гадаю, Путіна відмовляють від цього варіанту. Розуміючи, що після нього треба буде торгуватись із Заходом, з Україною. Маючи нагоду зробити крок назад. Наприклад, залишити за собою (на тих чи інших умовах) хоч би Крим, віддавши все, що було захоплено після".

Також видання "Коментарі" повідомляло – у Кадирова заговорили про кінець війни в Україні – назвали терміни.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини