Коли РФ влаштує дроновий апокаліпсис в Україні: у США відповіли
Підтримка Заходу у розвитку та виробництві українських дронів-перехоплювачів залишається ключовим фактором для ефективної протидії масштабним ударам РФ
Військові аналітики Німеччини та України дійшли висновку, що Росія активно нарощує виробництво дронів типу "Шахед", щоб у майбутньому здійснювати ще масштабніші атаки з використанням великої кількості безпілотників. Росіяни хочуть вийти на запуск до 2000 безпілотників за одну ніч. Якщо темпи нічних ударів продовжать збільшуватись, російська армія потенційно зможе здійснити такий масований обстріл вже у листопаді 2025 року. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Американські аналітики наводять заяву керівника штабу планування та командування Міноборони Німеччини, генерал-майора Крістіана Фройдінга. За його оцінкою, Росія має намір ще більше розширити свої потужності для серійного виробництва дронів з метою запуску 2000 апаратів за одну нічну атаку проти України.
Генерал-майор підкреслив, що Україні разом із союзниками варто зосередитися на пошуку економічно доцільних способів нейтралізації таких масованих атак, адже традиційні засоби протиповітряної оборони, зокрема, дорогі ракети Patriot, не є ефективним рішенням у боротьбі з дронами.
За словами командувача Сил безпілотних систем ЗСУ, майора Роберта Бровді, станом на 4 липня Росія вже була здатна запускати до 1000 дронів одночасно завдяки нарощеним темпам виробництва та накопиченим запасам.
Протягом останніх тижнів зафіксовано різке збільшення кількості ударних та хибних "Шахедів" у нічних обстрілах. Наймасштабніша атака по Україні відбулася в ніч на 9 липня – тоді було випущено 728 дронів.
Високі темпи нарощування виробництва протягом останніх місяців дозволили Росії суттєво збільшити інтенсивність атак. Якщо у період із січня по травень 2025 року кількість дронів у нічних атаках рідко перевищувала 200 одиниць, то вже наприкінці травня було зафіксовано запуск 250 дронів за ніч, а на початку липня – понад 700 одиниць.
У червні та липні 2025 року середній місячний приріст кількості дронів-камікадзе у нічних атаках становив 31%.
Вони додали, що, з великою ймовірністю, Москва не зможе регулярно здійснювати атаки такої інтенсивності щодня, але продовжить тактику потужних ударів, після яких йдуть дні з менш масованими обстрілами.
Читайте також на порталі "Коментарі" - найзапекліша атака: по якому місту Росія била дронами і ракетами.