Коли Крим буде приречений: чому півострів може стати пасткою для окупантів

Генштаб використовує дуже продуману стратегію

Незважаючи на те, що лінія фронту практично не змінюється, останнім часом активність Сил оборони в Криму помітно зросла. З чим це може бути пов’язано? Чи дійсно Генштаб використовує продуману стратегію? Чому говорять, що Крим може стати пасткою для окупантів? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Взяти Крим простіше, ніж Донбас

Екс-командир роти батальйону "Айдар", військовий експерт Євген Дикий в інтерв’ю УНІАН розповів, що Генштаб дійсно згідно продуманої стратегії.

"Ми б’ємо по Криму не заради Криму. Ми використовуємо Крим саме як велику Чорнобаївку, де взагалі утилізуємо і російську ППО, і російську авіацію", – зауважив експерт.

За його словами, є лише два варіанти: ми або візьмемо Крим, або не візьмемо.

"Насправді взяти його суто технічно з військової точки зору простіше, ніж Донбас. Оскільки за Донбасом далі – широкий російський тил хоч до Уралу. А Крим – це півострів. Якщо тільки ми хоча б десь в одному місці вириваємося до берега Азовського моря, з цього моменту Крим – це острів і він опиняється в тому положенні, як була окупована правобережна Херсонщина, коли знищили мости. Тому, як тільки ми вириваємося до Азовського моря, - Крим приречений", – зазначив Євген Дикий.

Він додав, з моменту, як ми зайдемо в Крим – навіть для російського суспільства саме це буде сигналом, що вони програли війну. Саме наш захід до Криму буде тією абсолютною явною військовою поразкою, яку ніяка пропаганда ніяк не приховає. Які процеси це далі запустить в Росії, то вже побачимо згодом.

У Криму є слабина

Керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI", капітан першого рангу запасу ВМС України Павло Лакійчук в ефірі каналу Еспресо зауважив, що Крим залишався тільки загрозою для можливої боротьби проти України й напередодні 2014 року говорили, що, якщо Росія полізе до нас у Крим, то власне це перший етап завоювання України.

"Але у Криму є слабина, навіть дві – це перешийки, цей острівець фактично пов'язаний з материком двома шиями – Чонгар і Перекоп, якщо там пробочку заткнути, то, власне кажучи, він стає закритим. З іншого погляду, у них зараз є ще один транспортний перехід – той же Кримський міст та переправа "Порт Крим – Порт Кавказ". Якщо перерізати логістику на Керченській протоці, то Крим стає валізою без ручки. Він не тільки не допомагає в атаках на материк, а й обтяжує свого власника", - пояснює капітан першого рангу запасу ВМС України.

Лакійчук наголосив, що росіяни вже зрозуміли цю небезпеку для них, а тому намагаються прокласти залізницю прямо в зоні бойових дій на півдні України.

"Загарбникам, я б радив вже скористатися Кримським мостом й повертатися до себе у Воркуту, щоб не опинитися в такій собі пастці", - підсумував Павло Лакійчук.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи почули Зеленського в Німеччині: про що говорять його заяви.