Європа готується до найгіршого сценарію у війні РФ проти України: про що йдеться

У Bloomberg оцінили, чи зможе Європа "витягнути" Україну без США

Якщо нова адміністрація США зменшить чи взагалі зупинить надання підтримки Україні в розв'язаній Росією війні, Європі доведеться вкрай непросто, щоб заповнити цю "прогалину". Зробити це буде нелегко, але не неможливо. Про це пише "Bloomberg".

"З Дональдом Трампом біля дверей Білого дому європейські уряди стикаються із найгіршим сценарієм: незабаром їм, можливо, доведеться не лише захищати себе, а й підтримувати опір України Росії без американських союзників", - зазначає видання.

При цьому автори матеріалу констатують: хоч би що робила Європа, всі згодні з тим, що "найближчим часом" вона не зможе повністю замінити США.

"Європейські уряди надали більшу частину фінансової допомоги Києву, проте США залишаються його найбільшим військовим донором. Однією з особливих вразливостей вважається обмін розвідданими США, який є ключем для націлювання України на російські активи", – йдеться у публікації.

Загалом у європейських столицях існує розуміння того, що наступний рік матиме вирішальне значення для оборони України, додає Bloomberg.

За словами чиновників, ключовими відкритими питаннями є те, наскільки сильною буде позиція України на будь-яких переговорах та специфіка планів Трампа.

Видання зазначає, що Європі може знадобитися час, щоб збільшити виробництво, але вона вже виробляє власну зброю з передовими можливостями, як-от німецькі крилаті ракети Taurus або англо-французькі Storm Shadow.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи може Європа без США підтримувати Україну у війні: які можуть бути варіанти. Експерти в ексклюзивному інтерв'ю нашому порталу детально проаналізував ситуацію.