Експерт про гарантії безпеки для України: Європа готується до перемоги Трампа та "заморозки" війни

Європа у разі перемоги Дональда Трампа на виборах не зможе компенсувати Україні всю допомогу, яку вона отримувала від США, написав у Фейсбуці експерт-міжнародник Максим Ялі. Тому в ЄС готуються до «заморожування» війни, пишуть «Коментарі»

Анонсовані підписання договорів про безпеку з Німеччиною в середині лютого, а потім уже і з Францією, свідчить про підготовку до перемир'я з Росією та "заморожування" війни в Україні, вважає Максим Ялі.

За його словами, європейські партнери готуються до можливої перемоги Дональда Трампа під час президентських виборів.

"Якщо Трамп переможе і почне реалізовувати свій план "припинити війну в перший же день", то це означатиме вибір для України та європейських союзників: або йдете на перемир'я з Росією по лінії розмежування та "заморожуєте" конфлікт, або залишаєтесь віч-на-віч з путінською Росією",
- зазначає Ялі.

За його словами, ні Німеччина, ні Франція, ні Велика Британія, ні тим більше інші країни ЄС не можуть компенсувати ні разом, ні тим більше окремо постачання озброєнь із США.

"Тож зараз триває дипломатична робота з вироблення рішень та домовленостей, здатних запобігти вже наступному, так званому "третьому поділу України" Росією",
- вважає експерт.

Ялі вважає, що Росія спробує його здійснити після підписання умовного "Мінська-3" або "Стамбула -1" - сумнівів немає ні в кого. Тим більше, додає він, що нещодавно заступник Ради з національної безпеки РФ Дмитро Медведєв написав про те, що незалежна Україна надаватиме загрозу "національній безпеці" Росії і через 10, і через 50 років.

"А це означає, що Росія без зміни там чинного режиму намагатиметься знищити Україну як незалежну державу та анексувати її територію. Стільки скільки зможе. Не зараз, то через 10, 20 чи 50 років. Тим більше, що формальні передумови для нової війни вже сформовані та закріплені у т.зв. "Конституції": анексувавши незаконно частини Запорізької та Херсонської областей, путін забезпечив собі юридично casus belli для внутрішньої аудиторії",
- каже Максим Ялі.

За його словами, для цього залишається лише у разі "заморозки" конфлікту підтримувати осередки напруженості на лінії зіткнення і час від часу обстрілювати підконтрольні Росії території за допомогою "блукаючих мінометів", як це було відпрацьовано на прикладі Донецька.

"Таким чином, підписуючи домовленості з Україною, країни G 7 намагаються продемонструвати Кремлю, що повторити трюк зразка 2022-го путіну не вдасться. І що його слову та "гарантіям" вже ніхто не вірить",
- наголосив Ялі.

Нагадаємо, раніше "Коментарі" писали про те, що дадуть Україні гарантії безпеки від Великобританії: чи виправдалися очікування.