Головна Новини Суспільство Війна з Росією Долю України та Європи можуть вирішувати турки та саудити: «кошмарний сценарій»
commentss НОВИНИ Всі новини

Долю України та Європи можуть вирішувати турки та саудити: «кошмарний сценарій»

Україна повинна йти на переговори з РФ у сильній позиції та за присутності представників європейських держав

3 грудня 2024, 15:58
Поділіться публікацією:

Закінчення війни в Україні на початку 2025 року, яке може ініціювати Дональд Трамп у разі обрання президентом США, створює загрозу для України через ймовірність переговорів із "слабкої позиції". Такий сценарій, на думку експертів, є небажаним і суперечить обіцянкам, які НАТО дало Києву на саміті у Вашингтоні, пише видання Foreign Affairs.

Долю України та Європи можуть вирішувати турки та саудити: «кошмарний сценарій»

Переговори України і РФ

Серед пропозицій щодо припинення конфлікту розглядаються заморожування бойових дій на лінії фронту та різні сценарії післявоєнного статусу України — від нейтралітету до роззброєння. Однак такі умови, зазначають експерти, можуть спровокувати політичну та військову кризу в країні, яку Росія використає для досягнення своєї мети — перетворення України на маріонеткову державу.

Крім того, як відзначають експерти, "розпад України" матиме катастрофічні наслідки для Європи. Це може підірвати довіру до принципу колективної оборони НАТО, зокрема статті 5, а також серйозно вдарити по авторитету Європейського Союзу.

Для уникнення такого сценарію Україні потрібні надійні гарантії безпеки та посилена оборона. На сьогодні російські війська мають перевагу на Донеччині, що лише ускладнює ситуацію.

Експерти сумніваються, що "всеосяжна мирна угода" можлива у 2025 році. Росія не відмовиться від своїх претензій без суттєвої військової поразки чи внутрішніх змін. Водночас Україна не погодиться відмовитися від своїх територій, зокрема Криму, Донбасу, Запорізької та Херсонської областей.

Історичний досвід, зокрема провал Мінських угод, свідчить про необхідність потужних механізмів забезпечення виконання домовленостей. Без цього Росія може використати припинення вогню як паузу для відновлення сил.

Щоб запобігти такому розвитку подій, експерти наголошують, що переговори мають відбуватися за участю України та ключових європейських держав. Інакше майбутнє континенту ризикують визначати домовленості, укладені за посередництва третіх країн, таких як Саудівська Аравія чи Туреччина, що стане "кошмарним сценарієм".

Європа повинна подолати внутрішні суперечності та запропонувати Україні вступ до НАТО або збільшити фінансову та військову підтримку. Ще один варіант — розгортання європейських військових сил в Україні для забезпечення дотримання умов припинення вогню.

Потужна оборонна підтримка України стане ключем до її стабільності та стримування російської агресії, підсумовує Foreign Affairs.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Україна відмовилася від усіх гарантій безпеки, окрім членства в НАТО.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини