Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чому Зеленський погодився сідати за стіл переговорів із Путіним: що показав фактор Трампа
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому Зеленський погодився сідати за стіл переговорів із Путіним: що показав фактор Трампа

Володимир Зеленський намагається робити свої заяви у контексті того, що звучить із Вашингтона

сьогодні, 16:52
Поділіться публікацією:

Президент США Дональд Трамп на прес-конференції у Білому домі знову заявив, що США ведуть "дуже конструктивні переговори щодо України" і зроблять усе, щоб припинити війну в Україні. При цьому жодних подробиць не озвучив. У свою чергу, президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий сісти за стіл переговорів з лідером Кремля Володимиром Путіним, якщо це буде єдина схема для принесення миру українцям. Чому Зеленський кардинально змінив свою позицію? Чи може таке пом'якшення позиції наблизити переговори? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Чому Зеленський погодився сідати за стіл переговорів із Путіним: що показав фактор Трампа

Переговори. Фото: з відкритих джерел

Зеленський хоче, щоб у майбутніх переговорах також брали участь країни ЄС

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін вважає, що позиція Володимира Зеленського зараз продиктована тим, що Київ отримує офіційні сигнали з Вашингтона та з європейських столиць про те, що новообраний президент США Дональд Трамп хоче, як мінімум спробувати, виконати свою передвиборну обіцянку та закінчити якнайшвидше російсько-українську війну.

"І, бачачи, що цей настрій не змінився, після обрання вже Трампа, як президента, президент Зеленський свою позицію коригує. При цьому слід розуміти те, що США – це ключовий партнер України. І вже, виходячи із заяв самого Зеленського та інших представників влади, можна зробити висновок, що без допомоги США та Євросоюзу продовження війни проти Росії буде дуже складним", – зазначив експерт.

Олексій Якубін пояснює, що Київ не може виступати проти ідей нової адміністрації США, адже це може призвести до самоусунення від впливу на ці процеси. Тим більше, що поки що незрозуміло, чим це закінчиться.

"Зараз позиція Зеленського полягає в тому, що, якщо переговори про завершення війни будуть, то потрібно, щоб у них брали участь як США, так і країни ЄС, тобто ті країни, які надавали ключову допомогу Україні у війні, можливо, й інші глобальні гравці. Це контрастує із позицією, яку озвучує Трамп. Поки що ми чуємо про те, що у переговорах мають брати участь Вашингтон, Москва та Київ. Про представників ЄС поки що нічого не йдеться. І тому не можна сказати, що Зеленський глобально змінив свою позицію. Він і раніше озвучував ідею, щоб європейці також брали участь у майбутніх переговорах. Єдине, що тут нове – те, що Зеленський на офіційному рівні підтримав ініціативу президента США у контексті переговорів. Але, знову ж таки, деякі деталі, за якими є розбіжність, продовжують доопрацьовуватися", – підсумував Олексій Якубін.

Фактор Трампа наблизить початок переговорного процесу

Експерт із міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілія Куса не вважає, що президент України Володимир Зеленський кардинально змінив свою позицію.

"Про готовність вести переговори у нас заявляють із початку минулого року, якщо не раніше. Тобто з того моменту, коли було озвучено ідею провести саміти миру, які мають відкрити дорогу до переговорів. Наразі просто активізувалася ця історія у зв'язку з приходом до влади Трампа, який активно педалює ідею швидких переговорів", – зазначив експерт.

На його думку, фактор Трампа наблизить початок переговорного процесу. І тому не можна виключати, що цього року переговорний процес може розпочатися формально.

"Інше питання, наскільки ці переговори будуть успішними. Швидше за все, переговори будуть вестися паралельно з продовженням бойових дій. Тобто одне інше не виключає. І, наскільки я бачу, ніхто не ставить ключовою метою зупинення бойових дій, а потім початок переговорів. Скоріше буде навпаки. Переговори розпочнуться. Бойові дії продовжуватимуться. І цей переговорний процес триватиме якийсь час, доки узгоджуватимуться параметри можливої угоди про перемир'я. Якщо на нього вийдуть. Тобто фактор Трампа прискорив те, що в принципі розпочиналося ще минулого року", – констатував Ілля Куса.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Зеленський прямо заявив, хто із союзників виграв від війни в Україні та має надприбутки.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини