Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент України Володимир Зеленський відмовився підписати угоду про корисні копалини, оскільки вона не передбачала жодних гарантій безпеки для України. Начебто американці прагнули отримати наші копалини без будь-яких гарантій для України. Про це пише "Washington Post". Як тепер може розвиватись ситуація? Чи не виявиться так, що США тепер можуть відмовитись від продовження допомоги Україні, посилаючись на непоступливу позицію Києва? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.
Володимир Зеленський та Дональд Трамп. Фото: з відкритих джерел
Політичний експерт Світлана Кушнір так прокоментувала ситуацію:
Експерт зазначила, ми можемо вести перемовини щодо розробки наших родовищ рідкоземельних металів, інших корисних копалин, ставити вимоги до компаній, щодо технологій добутку, повного циклу переробки, залученню (у певних відсотках) українських інженерів та обслуговуючого технічного персоналу і т.д. Але, якщо ця угода про гарантії безпеки "копалини в обмін на оборону", то вона має бути не менше, аніж на 250 сторінках, плюс додатки.
Вона додає, ми вже зрозуміли, що у випадку подальшого протистояння, ми будемо спиратися на свої ресурси.
Політтехнолог, офіцер ЗСУ Віктор Таран зазначив, що журналіст "Washington Post" заявив, що наплутав і конгресмени у Мюнхені не пропонували Володимиру Зеленському документ, який надає Вашингтону права на 50% майбутніх мінеральних ресурсів України.
Віктор Таран наголосив, що ця ситуація показала, що на найближчі тижні ми потрапили в інформаційний хаос.
Експерт радить зберігати спокій, інформаційну гігієну та підтримувати ЗСУ.
Читайте також на порталі "Коментарі" — яку підлість США можуть підкласти українцям у мирній угоді: деталі.
Новини