Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чому Україна відмовилася від угоди США щодо корисних копалин: які будуть наслідки
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому Україна відмовилася від угоди США щодо корисних копалин: які будуть наслідки

Україна вже мала одну сторінку тексту Будапештського меморандуму, повторювати помилку не варто

сьогодні, 15:50
Поділіться публікацією:

Президент України Володимир Зеленський відмовився підписати угоду про корисні копалини, оскільки вона не передбачала жодних гарантій безпеки для України. Начебто американці прагнули отримати наші копалини без будь-яких гарантій для України. Про це пише "Washington Post". Як тепер може розвиватись ситуація? Чи не виявиться так, що США тепер можуть відмовитись від продовження допомоги Україні, посилаючись на непоступливу позицію Києва? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Чому Україна відмовилася від угоди США щодо корисних копалин: які будуть наслідки

Володимир Зеленський та Дональд Трамп. Фото: з відкритих джерел

Маємо ухвалити виважене рішення

Політичний експерт Світлана Кушнір так прокоментувала ситуацію:

"По-перше, я системний критик президента Зеленського, але у цьому питанні маю відзначити, що відтермінування підписання будь-яких угод і договорів до отримання гарантій безпеки від США та наших стратегічних партнерів у Євросоюзі та західному світі – виважене і виправдане". 

Експерт зазначила, ми можемо вести перемовини щодо розробки наших родовищ рідкоземельних металів, інших корисних копалин, ставити вимоги до компаній, щодо технологій добутку, повного циклу переробки, залученню (у певних відсотках) українських інженерів та обслуговуючого технічного персоналу і т.д. Але, якщо ця угода про гарантії безпеки "копалини в обмін на оборону", то вона має бути не менше, аніж на 250 сторінках, плюс додатки. 

"Україна вже мала одну сторінку тексту Будапештського меморандуму. Що з того вийшло – побачив увесь світ, а ми за кожну букву і навіть пробіли між словами платимо тисячами життів українських громадян. Тому поспішність представника США зрозуміла – ловити рибу краще, коли йде каламутна воді і з усіх боків її заганяють у сіті. А з іншого боку, Україна весь час демонструє вірність цінностями західної культури, міжнародним договорам, конвенціям,  тому не варто відступати у питанні підготовки стратегічної угоди від усталених правил розгляду пропозиції і заключення контрактів", – зазначила Світлана Кушнір.

Вона додає, ми вже зрозуміли, що у випадку подальшого протистояння, ми будемо спиратися на свої ресурси. 

"Окрім того, нас підтримують країни коаліції "Рамштайн". А ще ми віримо і відповідно будуємо відносини як з Республіканською партією США, так і Демократичною, ми маємо двопартійну підтримку в Конгресі. Тому впевнена, що допомога від США не зупиниться", – підсумувала Світлана Кушнір.

Дискусії ведуться, в першу чергу, довкола безпекових гарантій України

Політтехнолог, офіцер ЗСУ Віктор Таран зазначив, що журналіст "Washington Post" заявив, що наплутав і конгресмени у Мюнхені не пропонували Володимиру Зеленському документ, який надає Вашингтону права на 50% майбутніх мінеральних ресурсів України.

"Зараз дискусії між США та Україною ведуться, в першу чергу, довкола безпекових гарантій України", – зазначив експерт. 

Віктор Таран наголосив, що ця ситуація показала, що на найближчі тижні ми потрапили в інформаційний хаос. 

Експерт радить зберігати спокій, інформаційну гігієну та підтримувати ЗСУ.

Читайте також на порталі "Коментарі" — яку підлість США можуть підкласти українцям у мирній угоді: деталі.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини