Чому у РФ збільшилися втрати на фронті - чи дійсно ворог нервує

Влада закликає українців реагувати на сигнали повітряної тривоги

Генштаб досить стримано повідомляє про контрнаступальні операції ЗСУ на деяких ділянках фронту. Тим часом, як запевняє секретар РНБО Олексій Данілов, анонсований раніше контрнаступ ще не почався. Тим не менш, у росіян суттєво збільшилися втрати у живій силі на фронті. Чому так відбувається? І чи може країна-агресор збільшити кількість ракетних ударів на тлі успішного просування ЗСУ? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Ми виходимо на новий етап бойових дій

Аналітик Defense Express Сергій Згурець в ефірі телеканалу "Еспресо" заявив, що зростання втрат російської армії пов'язане з виходом на новий етап бойових дій.

"Показники знищення росіян та їх техніки збільшуються останніми днями, що свідчить про зміну динаміки на лінії фронту відразу на кількох напрямках: Куп'янському, Бахмутському, Сватовому та Кремінному, Мар'їнському, Авдіївському та Запорізькому", - зазначив Сергій Згурець.

За його словами, це свідчить про активізацію дій з боку українських військ. РФ також намагається активізувати свої обмежені контрнаступальні дії на окремих ділянках.

"Ми виходимо на новий етап бойових дій щодо збільшення динаміки по всій лінії зіткнення", - наголосив Сергій Згурець.

Не виключено, що окупанти можуть мати нову систематику ударів

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко зазначив у себе в Телеграм, що у росіян зараз неслабка паніка через фронт, що відбувається по всій лінії, але найбільше – у Запорізькій області, і ракетні удари по мирних містах цілком вписуються в їхній маніакальний менталітет.

"Російські окупанти з 8 на 9 червня здійснили 2 ракетні атаки по території України. Перша, досить невластива для російських військ, була проведена ще у світлий час доби, за допомогою 2-х КРМБ "Калібр". Друга, звично вночі, але малою кількістю Х -101/555. Усього було 6 цілей", - зазначив він.

За його словами, окупанти змінюють тактику обстрілів, намагаються застосовувати ефект несподіванки.

Читайте також на порталі "Коментарі" - підрив Каховської ГЕС: які висновки із трагедії – що найбільше здивувало.