Чому США просять Україну не бити по російських НПЗ: що дивує
Заклики США виглядають особливо дивно на фоні ракетно-дроново-бомбових геноцидних атак, які сама РФ здійснює проти України
Представник Держдепартаменту США Метью Міллер офіційно заявив, що Штати не заохочують українські сили завдавати ударів поза власними кордонами. Тим самим фактично підтвердив інформацію, що Вашингтон просив Київ припинити атаки проти російських нафтопереробних заводів (НПЗ). Чим зумовлена така позиція Адміністрації Байдена, за логікою якої Росія може бити по нам зі своєї території, а ми по ній – ні? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Позиція Вашингтона пояснюється президентськими виборами, що наближаються
Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі розмірковує так:
У той же час, продовжує експерт, вимагати від України припинити завдавати ударів по тих об'єктах, які є головним джерелом доходів РФ (а отже – і фінансування її війни проти нашої країни), м'яко кажучи, нелогічно. Тим більше на тлі затримок фінансів та військової допомоги Україні з боку США.
Подібні заклики – це підігравання агресору
Головний економіст, керівник з економічних реформ Офісу простих рішень та результатів Ярослав Романчук дивується дисонансу заяв Білого дому. Коли з одного боку, Байден називає Путіна "м'ясником" і обіцяє зробити все, щоб допомогти Україні. А з іншого – стають відомими вимоги його Адміністрації до нашої країни не бомбардувати російську нафтопереробку.
Не можна виключати, вважає Ярослав Романчук, що керівництво Білого дому є заручником "зеленого" порядку денного, який передбачає, що відбуватиметься диверсифікація джерел енергії.
Читайте також на порталі "Коментарі" - звідки взялися "червоні лінії" США для України: що дають удари ЗСУ по російських НПЗ.