В ніч на 11 березня і на ранок Росія пережила одну з наймасованіших дронових атак. Зокрема було гучно цієї ночі в Московській області. Голова Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко вже натякнув, що дана така невипадково відбулася саме сьогодні, адже є сигналом російському диктатору Володимиру Путіну про те, що він має бути не меншим, ніж Україна зацікавлена у припиненні вогню. Зокрема ця тема нині обговорюється в Саудівській Аравії з американською делегацією. Чи може дана атака вплинути на Кремль і той таки погодиться на певні компроміси перед переговорами? Як на даний крок Києва може відреагувати Вашингтон, який ще донедавна заявляв, що в України не має козирів у цій війні? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Атака безпілотників по Москві. Фото: з відкритих джерел
Переговорна позиція України посилилася
Засновник соціологічної компанії Active Group, політичний експерт Андрій Єрьоменко перше на чому зупинився, так це на темі про компроміси Кремля.
"З логічної точки зору, росії зараз вкрай необхідна пауза. Така собі фіксація збитків. І, якщо говорити логічно, то так, ця атака, як і попередні – демонстрація того, що, Кремлю слід іти на перемовини хоча б по припиненню далекобійних ударів. Проблема в тому, що, якби Кремль думав логічно і, виходячи з прагматичних інтересів, він би взагалі не починав цю війну у 2014-у році і тим більше повномасштабне вторгнення у 2022-у", – зазначив експерт.
Що ж до того, як може відреагувати Вашингтон, то, на думку Андрія Єрьоменка, такий крок посилює переговорну позицію України. Адже демонструє, що Україна і без розвідувальної інформації від США здатна на удари глибоко в тил росії. Тобто цей удар – демонстрація того самого козиря, який Україна має, щоб не казав Трамп.
"Тобто для Вашингтону це – однозначний сигнал і доказ того, що без підтримки США Україна здатна опиратись росії. А значить, шантажувати Україну припиненням допомоги не має сенсу. Тож, якщо Трамп хоче швидкого закінчення війни, він має не добивати жертву, що він намагався зробити, а все-таки тиснути на агресора", – підсумував експерт.
Україна натякнула, що у неї можуть бути розв’язані руки
Глава платформи Єдиний координаційний центр, політолог Олег Саакян так прокоментував ситуацію:
"В передніч переговорів Україна продемонструвала, що у Києва таки є козирі в руках і, що Україна таки може наносити глибокі удари навіть за умов відсутності американських розвідувальних даних, воєнної підтримки, тощо. І, відповідно, цей крок не стільки направлений на Росію, хоча і на неї теж, але, перш за все, все ж на Сполучені Штати. Цей крок є демонстрацією не тільки пропозиції з боку України припинити Росії бити по нашій території, але й натяк на те, що, якщо пропозиція буде відкинута, Україна буде розширювати поле ударів. До того ж, є ще поміж строк повідомлення в цьому ударі, що бити буде Україна саме по Москві, в чому раніше Україна часто-густо була обмежена логікою обмеження ескалації, яка була продиктована Вашингтоном командою Байдена. І тому Україна наносила удари тільки по тих об'єктах по яких є п'ятиповерхове виправдання, чому Україна їх обрала".
Олег Саакян продовжує, у випадку, якщо Сполучені Штати опиняються по інший бік, або відстороняються від процесів підтримки України, то в такому разі і руки України розв'язуються значно ширше. І поле об'єктів по яких Україна може почати бити може значно розширитись.
"І, зокрема, Україна може стати менше чутливою до потенційних супутніх втрат, які можуть з'являтися від цього. А тому такий масований удар в передніч переговорів у Джидді, перш за все, дипломатичний аргумент, ніж безпосередньо військовий удар", – зауважив співрозмовник порталу "Коментарі".
Читайте також на порталі "Коментарі" — переговори в Саудівській Аравії: що Єрмак відповів на питання про поступки України.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.