Чому Путін вірить в успіх літнього наступу: де ЗСУ можуть здивувати на фронті

На столі російський диктатор не має реальної карти бойових дій

У мережі продовжують обговорювати плани російського диктатора Володимира Путіна щодо великого літнього наступу в Україні. Чому Путін вірить в успіх літнього наступу? Де ЗСУ можуть здивувати на фронті? Видання "Коментарі" розбиралося у цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Російські генерали бояться розплющити очі диктатору на реальну ситуацію

Військовий експерт Михайло Жирохов в ефірі Radio NV висловив думку, що російський диктатор Володимир Путін вірить у ефективність літнього наступу РФ, оскільки не отримує всі повноти інформації про реальну ситуацію на полі бойових дій, генерали побоюються говорити диктатору правду.

"Путін живе в інформаційній бульбашці, у такій теплій ванні, де генерали йому час від часу говорять про те, що вони взяли купу населених пунктів. Насправді це 2-3 хатинки без людей взагалі. Що вони вибили українців з Курської області, що вибили з Бєлгородської області. Тобто я думаю, що на столі у нього немає реальної карти бойових дій. І тому він робить висновки з того, про що йому говорять", - сказав Жирохов.

Експерт зазначив, що у країнах тоталітарних режимів генерали та взагалі наближені до диктатора люди бояться приносити йому погані новини.

"Вони бояться відкрити очі диктатору на реальну ситуацію, тому що перше, що буде зроблено, – це будуть репресії проти тої людини, яка буде намагатися це зробити. Ми це знаємо з історії, ми пам’ятаємо, що і в росіян, і у східних всіх правителів ті, хто приносить погані новини, отримують перший батіг, або їх взагалі "казнят", - прокоментував Жирохов.

Нарешті, вирішили розгортати Північний фронт

Полковник запасу ЗСУ, пілот-інструктор Роман Світан в інтерв'ю "24 каналу" заявив, що виходячи з дій українських захисників у Курській області, наші війська почали розгортати Північний фронт.

"Нарешті, прийняли рішення розгортати Північний фронт. Принаймні, це видно з дій наших військ. Північний фронт - це 500-600 км фронту від Білорусі до Оскола. Причому, він мав бути розгорнутий ще у 2014-2015 році. Тобто, щойно росіяни полізли в Крим, полізли на Донбас, нам треба було відразу всю лінію кордону переводити в режим фронтальний", - сказав Світан.

На його думку, у 2014 році Україна мала оголосити військовий стан у низці регіонів: у Чернігівській, Сумській, Харківській, Луганській та Донецькій областях, а також – у Криму. Він додав, що лінія кордону з Росією мала бути обладнана за всіма законами фортифікації як лінія бойового зіткнення.

"Дії, які зараз проводяться на тому ж Курському напрямку, це спроби принаймні створити нову лінію бойового зіткнення за рахунок російської території. Тобто це і треба було робити за рахунок російської території. Не нашу територію втикати мінами, а саме російську... Не глибоко, на глибину 3-5-7 км", - зазначив Світер.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи справді Росія готується до великого наступу: які найбільш небезпечні ділянки фронту.