Чому насправді "великоднього перемир’я" не було: про яку деталь забувають світові лідери

Ніякого бажання і демонстрації руху назустріч один одному між Російською Федерацією і Україною наразі ми не спостерігаємо

У світі досі продовжують обговорювати так зване "великоднє перемир’я" Путіна в Україні, яке так можна назвати з великою натяжкою, адже по суті на 100% його реалізувати так і не вдалося. При цьому ті, хто обговорює цей "жест доброї волі" Путіна чомусь забуває, що жодні перемир'я, жодні домовленості не робляться в односторонньому порядку. Про це в ексклюзивному інтерв’ю нашому порталу розповіла політолог, кандидат філософських наук Олександра Решмеділова.

"Ніякого бажання і демонстрації руху назустріч один одному між Російською Федерацією і Україною наразі ми не спостерігаємо. Посередництво, медіація, різні варіанти врегулювання за участю третьої сторони, якою наразі є США, теж виглядають досить сумнівно. До того ж, США неодноразово говорили, що готові виходити з перемовного процесу. Саме через такі заяви складається враження, що Путін і зробив американцям певний реверанс назустріч у формі "великоднього перемир’я", щоб показати, що ймовірні певні поступки будуть, але які і, коли наразі поки ми констатувати не можемо", – зазначила експерт.

До того ж Олександра Решмеділова звернула увагу, що будь-яке посередництво США, а саме ця крахна нині взяла на себе таку роль, має нести розуміння, що натомість...? Наразі ж США не можуть прямо відповісти – чи будуть вони надавати зброю Україні. Складається враження, що Трамп робить ставку виключно на те, що буде певна мирна угода, а чи будет вона враховувати інтереси України – велике спірне питання.

Читайте також на порталі "Коментарі" - у західних ЗМІ шквал заголовків про перемовини, припинення вогню в Україні. Називаються різні умови, як зокрема готовність США визнати Крим російським, послабити санкції… Говориться також, що Україна нібито на 90%, за словами міністра оборони України Рустема Умєрова готова прийняти мирні пропозиції Трампа. Але головний висновок полягає у тому, що Дональд Трамп не зумів виконати поставлену задачу – домогтися припинення вогню в Україні до Великодня. Чи справді Трамп може вийти з переговорного процесу? Видання "Коментарі" розбиралося в цьому питанні, проаналізувавши думки експертів.