Росіяни будуть підбивати українське суспільство на «компроміс» аби лиш воно захотіло припинити спротив, повіривши, що нас вже не хочуть знищити, а тепер готові на якісь варіанти
Наступний тиждень, враховуючи наближення роковин широкомасштабного російського вторгнення в Україну, обіцяє бути більш, ніж гарячим у всіх сенсах. У тому числі інформаційному. Що відбувається зараз на цьому фронті? Які важливі тенденції видно, де ми краще атакуємо, де слід зміцнити позиції? Видання "Коментарі" з цими запитаннями звернулося до експертів.
В найближчі місяці росіяни будуть дуже активно намагатися пробити діри в нашій інформаційній обороні
PR-фахівець, політичний аналітик Олександр Солонько пояснює:
"Російська війна ведеться на знищення нашої країни – і ми вже перейшли у фазу війни на виснаження. Росіяни мають більше ресурсів. Ми ж більше залежимо від допомоги з-зовні та раціонального використання ресурсів внутрішніх".
Психологічна втома, підкреслює аналітік, це той небезпечний фактор, який може бути використаний проти нас ворогом.
"Власне, окупанти не покидають спроб його використовувати. І я думаю, що в найближчі місяці вони будуть дуже активно намагатися пробити діри в нашій інформаційній обороні саме з огляду на це. Виснажити наше суспільство психологічно та підірвати його зсередини. Цьому сприяють втрати, досить довга відносна статичність лінії фронту на більшій частині його протяжності, інформаційні інтервенції з метою продемонструвати, що росіянам також допомагають (Китай, Іран тощо)", – зазначає Олександр Солонько.
За його словам, росіяни раз за разом намагаються похитнути нашу віру в себе, віру в перемогу.
"І я не сумніваюся, що будуть неодноразово зринати в інформаційному полі різні "компромісні" варіанти щодо України. Як, наприклад, "корейський варіант" або щось подібне. Таким чином росіяни будуть підбивати наше суспільство на "компроміс" аби лиш воно захотіло припинити спротив, повіривши, що нас вже не хочуть знищити, а тепер готові на якісь варіанти, де наша країна існує, але не має повної незалежності. Гадаю, всього цього буде дуже багато – і все це обман. Бо прагнення знищити українську державність та фізично ліквідувати найбільш пасіонарну частину українців у Москві не позбулися", – констатує Олександр Солонько.
На тлі заяви про візит Джо Байдена до Польщі, кремль негайно почав готувати контрудар
Політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку Юрій Подорожній не має сумніву, що річниця широкомасштабного наступу рф в Україні обіцяє бути гарячою. В усіх аспектах. Інформаційному – також.
"І планку в цьому відношенні підняв звісно, президент США – Байден. Його
візит до Польщі 20-22 лютого стане топ новиною в усіх відношеннях. Звісно, він міг би зробити свій виступ з Вашингтону. Але саме перебування на кордоні із країною, яку США та весь Західний світ беззаперечно підтримує, в першу чергу спрямоване на рф. Це "постріл" співмірний із наданням найсучасніших видів озброєнь для України, бо його обговорюватимуть в кожній російській та білоруській оселі. І немає значення, з яким знаком – плюс чи мінус. Головне, що це вселятиме страх у нашого ворога, – вважає експерт. – На тлі заяви про візит Джо Байдена до Польщі, кремль негайно почав готувати контрудар – і оголосив про виступ із щорічним
звернення путіна до федеральних зборів. Також 21 лютого – дату, на яку анонсовано звернення Байдена. І не важливо, що конституційно обов’язковий виступ президента рф перед федеральними зборами минулоріч не проводився. Для кремля важливо нівелювати візит американського президента, знецінити його в очах російського суспільства".
Для путіна це буде задача не з легких, прогнозує Юрій Подорожній. Російська пропагандистська машина, пояснює він, нездатна вийти за рамки окреслених штампів. А путін знову повторюватиме звичні тези (вставання з колін, росія підіймається, нас хоче знищити Захід, ми переможемо).
"Більш цікавим на тлі прогнозованого виступу путіна є реакція Пекіна та заява про виступ Сі Цзіньпіня 24 лютого – в день річниці
повномасштабного вторгнення рф в Україну. Для нас це буде складна промова, – попереджає політтехнолог. – Вона має ще більше змобілізувати наших союзників, дати нові теми для обговорення країнам, які мовчазно спостерігають за війною та намагаються отримати максимум переваг від ситуації, що склалася. Китай намагатиметься виглядати миротворцем, запропонувавши нам (як і рф) деякі поступки. Україні в цьому контексті важливо знівелювати тези, які лунатимуть з Пекіну – про те, що ми не бажаємо миру, бо не готові поступитись рф".
При всьому тому, якщо в промові Сі Цзіньпіня не буде тез про територіальні поступки з боку Києва, це можна вважати якщо не проукраїнською промовою, то принаймні нейтральною, пояснює Юрій Подорожній.
"З позитиву можна сказати, що річниця повномасштабного вторгнення рф в Україну не залишиться непоміченою, – акцентує він. – А це означає, що десятки тисяч разів в усіх світових ЗМІ, так чи інакше, пролунає: росія – агресор".
Читайте також на порталі "Коментарі" -
підсумки Мюнхена: про що говорить позиція Заходу щодо війни в Україні – який сигнал надіслано Китаю та Росії.