Чому час у війні зараз працює проти України: який важливий важіль втратили ЗСУ

Ситуація може призвести до значних втрат ЗСУ

Україна дотримується енергетичного перемир'я і не завдає ударів НПЗ РФ. Хоча до того, як США запропонували вдатися до перемир'я, ЗСУ практично щодня виносили російський НПЗ, створюючи росіянам великі проблеми. Як скасування ударів по НПЗ Росії може позначитися на фронті? Чому, переставши завдавати ударів по НПЗ РФ, Україна втратила важливий важіль впливу? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Більше половини засобів ураження противника знищується у тилу

Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан в ефірі загальнонаціонального телемарафону зазначив, що припинення завдання ударів по російських НПЗ створює умови для того, щоб ворог спокійно накопичував сили, а це в свою чергу веде до втрат нашої армії.

Роман Світан підкреслив, що немає сенсу навіть розмірковувати про перемогу над ворогом, якщо ви не завдаєте ударів по його тилу.

“Неможливо, немає такого механізму. Більше половини засобів ураження противника знищується в тилу, у місцях виробництва, складування та доставки. Якщо ви все це дозволяєте супротивникові дотягнути до лінії бойового зіткнення, значить, йдуть страшні втрати на фронті", - заявив Світан.

Експерт пояснив, що це особливо важливо на тлі того, що ресурсна військова база РФ у 10 разів більша, ніж у ЗСУ. Тому, як він стверджує, час працює проти України.

"Якби ми били зараз по НПЗ, ось тоді час на нас би працював. Тому що протягом року можна було б усі нафтопереробні заводи росіян просто спалити. І в них би не стало авіаційного гасу, дизеля і бензину. Не навозишся з Китаю, чи ще звідкись, бо надто великі паливні витрати йдуть при наступі. Дуже великі витрати", - сказав Світан.

Ми мали сильний важіль примусу РФ до переговорів

Політолог, колишній нардеп Олександр Черненко зазначив, що ударами по НПЗ українські захисники посилювали позиції наших дипломатів, робили все можливе, щоб Україна підходила до переговорів із позиції сили та почувала себе за столом переговорів упевнено. Це був фактор, який змушував супротивника йти на поступки.

"Удари дронів СБУ по НПЗ – це один із факторів, який дозволяв Україні в нових геополітичних умовах відстоювати свої інтереси з позиції сили та свідчать про суб'єктність нашої країни. Путін насамперед просить не про відміну західних санкцій. Йому важливо припинити санкції від СБУ. Чому? Тому що санкції СБУ є дуже успішними для України, а для Росії від них величезні прямі збитки. Кожен приліт – це від 50 до 100 мільйонів доларів вартості нафти та обладнання", – наголошує Черненко.

Ще більш важливими політик вважає непрямі збитки – через зірвані контракти та розірвані ланцюги поставок.

"Йдеться про мільярди доларів. За оцінками експертів-економістів, у росіян значно знизилися надходження до бюджету від нафтогазової галузі. І це дуже чуттєва історія для російського диктатора та його країни-бензоколонки", – наголошує експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи здатна Росія на новий масштабний наступ: від чого може виграти Україна.