Чи здасть Захід Україну Кремлю: які шанси на проведення Другої мюнхенської конференції
Зараз світ знаходиться на роздоріжжі, відзначає політолог Вадим Горбач
Українська влада прекрасно розуміє і, головне, відчуває чого хочуть від неї партнери і, ширше, усі зовнішні спостерігачі за війною, відзначає політолог Володимир Горбач і додає, що вони хочуть припинення бойових дій. При цьому він підкреслив, що подібний запит на хоч якесь припинення вогню в дусі "просто припинити стріляти" вже формується й в українському суспільстві.
За його словами, тепер світ у точці біфуркації, роздоріжжя. Якщо колективне бажання посадити за стіл переговорів державу агресора на чолі з військовим злочинцем буде задоволеним, то ми опинимося в ситуації, що матиме історичну аналогію з 1938 роком.
За його словами, поділ світу на зони впливу - це саме те заради чого Путін задумав, готував, розпочав і не припиняє цю війну. І те заради чого його підтримують в Пекіні, Тегерані, і навіть у Пхеньяні. І це те що так приваблює інших, обережніших членів БРІКС - регіональних лідерів. Це їхній спільний інтерес, на нього й зроблено ставку, підкреслив політолог.
Горбач вважає, щоб уникнути новомюнхенського сценарію не потрібно загравати з агресором чи з тими, хто покладає на нього свої таємні сподівання. Заходу і нам як його фактично інтегрованій частині потрібно захищатися, а не домовлятися з варварами. Юридично інтегрувати Україну в ЄС і НАТО і не залишати варварству опції територіальних поступок, додав політолог.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Швейцарія хоче якомога швидше організувати переговори за участі Росії.