У мережі не припиняють обговорювати питання можливого "перемир'я" та парад у Москві на Червоній площі, який Путін хотів би захистити від нальоту невідомих дронів. Що не так із "перемир'ям", яке запропонував Путін? Чи можуть парад у Москві відвідати дрони? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Перемир'я в Україні. Фото з відкритих джерел
Київ міг би сам піти на хитрість
Військовий аналітик, ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман заявив в ефірі Radio NV, що пропозиція Путіна припинити вогонь з 8 по 10 травня – не є оголошенням перемир'я.
"Це просто бажання. Бо перемирʼя — це коли дві сторони домовляються. Це виглядає трошки дивно. Адже що, одна сторона заявляє, що не буде стріляти. А коли інша буде стріляти — ви не даватимете відсіч? Маячня повна. Це примус нас робити те ж саме. Путін хоче приймати парад на Червоній площі, до нього приїдуть лідери деяких країн. І він чудово розуміє, що наші БпЛА долітають до Москви. Тому він і намагається зробити таке перемирʼя", — зазначив експерт.
Він також припустив, що Київ міг би сам піти на хитрість, наприклад оголосивши про перемир'я з 1 травня і вже за результатами того, як на це відреагують росіяни приймати рішення – продовжувати це перемир'я чи ні.
"На 3 дні, наприклад. І росіяни, звісно ж, його не виконають. І якщо вони не виконають його — ми вважаємо себе вільними від перемирʼя на 8-10 травня. І під час руху цієї військової техніки — неважливо, парад це чи навчання. І згідно 51 статті ООН, це наша законна ціль", — пояснив Гетьман.
Перемир'я вигідне для окупаційних військ
Військовий оглядач Денис Попович в ефірі каналу "Київ24" заявив, що удари по Москві мають бути не лише під час параду.
"З приводу необхідності запустити дрони по Червоній площі? Думаю, що це варто робити не лише під час параду. Але ж під час параду там будуть певні іноземні лідери. Серед яких є рукопожатні, зокрема, президенти Казахстану, Азербайджану", – зазначив Попович.
Він також висловився про запропоноване російським диктатором Путіним "перемир'я" на 9 травня.
Оглядач вважає, що у Кремлі хочуть, щоб було тихо на 9 травня для проведення параду, але це вигідно і для окупаційних військ. Наприклад, "Великодне перемир'я", яке тривало 30 годин, завдало багато проблем Силам оборони України.
"Ворог захопив сірі зони, розчистив мінні загородження, десь перегрупувався, десь підтягнув боєприпаси, підкріплення, артилерію і дронщиків. І вже з нових позицій, які не обстрілювалися нашими бійцями до перемир’я, почали наступальні дії", – зазначив Попович.
Читайте також на порталі "Коментарі" – навіщо Путіну "гра в перемир'я": чи потрібно Україні погоджуватися на нього.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.