Чи відтермінує удар по складу в Торопці масований обстріл України: де ще буде палко в РФ

На складі у Торопці росіяни зберігали північнокорейські балістичні ракети KN-23 та "Іскандери"

Потужна атака дронів по складу боєприпасів у російському містечку Торопець Тверської області РФ вже обговорюється другий день поспіль. Чи відтермінує удар по складу в Торопці масований обстріл України, який останнім часом знову починають прогнозувати? Скільки ще таких військових складів може бути на території РФ? Видання "Коментарі" розібралося в цих питання, проаналізувавши думки експертів.

Росіяни не припинять комбіновані атаки

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в інтерв’ю "РБК-Україна" заявив, що швидше за все удар по Торопцю не відтермінує новий масований удар агресора по Україні. Хоча ця операція може вплинути на рішення росіян бити чи не бити балістикою.

Відповідаючи на запитання про те, чи мають українці час "перепочити" від великих обстрілів, експерт відповів, що такої можливості немає. Оскільки, якщо говорити про комбіновані удари, то вони завдаються не одним типом, вони не уніфіковані.

Коваленко зазначив, що на складі у Торопці росіяни зберігали північнокорейські балістичні ракети KN-23 та "Іскандери". І оскільки склад знищено, це може створити певну паузу в обстрілах балістикою.

Проте що стосується ударів ракетами Х-101, Х-555, "Калібр", Х-22/32, Х-47М2 "Кинджал", то ця можливість у окупантів зберігається. Ці ракети зберігаються у зовсім інших місцях. Крім того, у комбінованих атаках по Україні росіяни використовують і ударні дрони типу "Шахед".

"Тому цей удар, якщо говорити про загрозу ракетного масового удару по території України, він може зменшити компонент балістичних ракет, але не загально всією комбінованою номенклатурою", – констатував Олександр Коваленко.

Коли почалися вибухи у Тверській області, о 3:55 було зафіксовано "землетрус" магнітудою 2,8 бала

Капітан першого рангу, керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія ХХІ Павло Лакійчук в ефірі каналу "Київ24" зазначив, що на території Російської Федерації може бути до 15 таких військових складів, як уражений Україною у Торопці Тверській області.

Для розуміння масштабів втрат росіян в результаті ураження цього складу Лакійчук нагадав, що у 2020 році в порту Бейрута вибухнуло 2750 тонн селітри і це була світова подія, бо стався найбільший неядерний вибух у світі. Тоді експерти визначили його потужність еквівалентом 2-кілотонній ядерній бомбі. А йорданські сейсмологи зафіксували "землетрус" від вибуху потужністю 3,3 бала за шкалою Ріхтера.

"Коли почалися вибухи у Тверській області, о 3:55 було зафіксовано "землетрус" магнітудою 2,8 бала, а потім ще до 7 ранку - майже 15 "землетрусів" магнітудою від 2 до 2,7 бала. От у Бейруті 3,3 бала це 2-і кілотони, то можна порахувати скільки тисяч тон вибухівки було на цьому складі (у Торопці). Це дійсно дуже багато", - зазначив експерт.

За словами Лакійчука, це був один з найновіших у РФ складів.

Читайте також на порталі "Коментарі" - у США розповіли, до чого можуть призвести удари ЗСУ по складах боєприпасів у РФ.