Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чи повинні працівники ТЦК займатися розшуком ухилянтів: у Міноборони поставили крапку
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи повинні працівники ТЦК займатися розшуком ухилянтів: у Міноборони поставили крапку

Іван Гаврилюк пояснив, де сфера повноважень місцевої влади та поліції, а де – військкомів

сьогодні, 14:23
Поділіться публікацією:

Працівники ТЦК і СП не мають повноважень і не повинні розшукувати українців, які ухиляються від мобілізації. Про це заявив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк, передає портал "Коментарі" з посиланням на телеканал "Ми Україна". Військовий зазначив, що такі дії – сфера повноважень місцевої влади та поліції.

Чи повинні працівники ТЦК займатися розшуком ухилянтів: у Міноборони поставили крапку

ТЦК має свою сферу обов'язків, розшукувати мобілізованих у них немає повноважень. Фото: із відкритих джерел

Гаврилюк зазначив, що закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" чітко визначає всіх учасників процесу, їх завдання та зону відповідальності.

"Більшість завдань з мобілізаційних заходів покладено на органи влади та поліцію. Наприклад, якщо військовозобов'язані громадяни України під час дії правового режиму воєнного стану не з'являються в органах влади", – пояснив він.

Заступник міністра додав, що місцева влада має проводити і відповідну інформаційну роботу в громадах, щоб доносити людям важливість захисту країни.

Портал "Коментарі" писав, що до ТЦК та СП планується запровадити обов'язкові правила поводження з військовозобов'язаними. Про це повідомив начальник управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев. За його словами, ці норми будуть розроблені протягом лютого та доведені до всіх військовослужбовців ТЦК. Мета — запобігання порушенням прав людини та зниження суспільного невдоволення. Адже ворог, за словами військового, будь-який інцидент навколо мобілізації в Україні "масштабує та нагнітає".

Представник ВСУ також наголосив на необхідності викорінення із вживання таких слів, як "бусифікація" та "людолови", оскільки вони є частиною російських інформаційно-психологічних операцій (ІПСО). Він підкреслив, що хоча фраза "російська ІПСО" вже набуває статусу мема, подібні впливи непомітно стають частиною повсякденного життя.

У Сухопутних військах розпочали розробку правил після того, як до Ради внесли законопроект про кримінальну відповідальність співробітників ТЦК за "силову мобілізацію" та інші порушення. Як повідомляли "Коментарі", законопроект запроваджує кримінальну відповідальність за порушення і для працівників ВЛК.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини