Своїми заявами Кремль знову демонструє, що росіяни живуть у паралельній реальності
На фоні "прориву" кордону РФ та операції ЗСУ у Курській області президент-диктатор РФ Володимир Путін вкотре зробив заяву про переговори з Україною. Диктатор РФ цинічно заявив, що нібито про переговори не може бути й мови з людьми, які, мовляв, "завдають удару мирним жителям, цивільній інфраструктурі". Забувши про захоплення ЗАЕС та власні погрози "ядеркою", він нахабно звинуватив Україну в "створенні загрози для об'єктів ядерної енергетики". Чи може тепер РФ відмовитися від будь-яких переговорів? Чи це чергова гра на публіку з боку російського диктатора, щоб укотре підняти ставки? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Росія може використовувати два способи змінити порядок денний
Політолог, кандидат політичних наук Денис Гороховський зазначив, що на даному етапі жодних переговорів немає, тому відмовитися від них РФ не може за всього бажання.
"Що ж стосується різних консультацій з третіми країнами та представниками міжнародних організацій, то вони як велися, так і вестимуться. На підтвердження цього може свідчити той факт, що вже після початку військової операції на курському напрямку військово-політичне керівництво РФ кілька разів намагалося зв'язатися з Пентагоном, про що повідомлялося публічно", – зазначив Денис Гороховський.
Він уточнив, що не є військовим експертом, щоб прогнозувати розвиток подій на фронті, але як політолог може припустити, що найближчим часом Росія може використати два способи змінити порядок денний.
"Це може бути або масований удар по Україні, щоб "зберегти обличчя", при цьому цілі можуть бути зовсім не військовими, а саме "для картинки", наприклад, урядовий квартал Києва. Або ж, навпаки, РФ спробує створювати фейки про безчинства української армії на підконтрольних їй територіях РФ проти мирних жителів, щоб натиснути на наших іноземних партнерів, щоб ті, у свою чергу, почали тиснути на Україну і вимагати згорнути військову операцію на цій ділянці", – прокоментував експерт.
Поки в Росії буде можливість, вона воюватиме
Засновник соціологічної компанії Active Group, політичний експерт Андрій Єрьоменко так прокоментував ситуацію:
"Почати треба з того, що якось смішно чути від Путіна заяви про порушення ядерної безпеки і нанесення ударів по цивільній інфраструктурі після того, що російські війська робили на українській території, починаючи від того, що вони рили окопи біля Чорнобильської АЕС. Це є свідченням того, що росіяни живуть в якійсь абсолютно паралельній реальності. Вони не розуміють що насправді відбувається. Вони не готові йти на мир. Вони не готові до переговорів. Найбільша проблема полягає в тому, що вони не знають, що відбувається на їх же території і в їх країні. І вони настільки відірвані від реальності, що не можуть приймати адекватні рішення. Відповідно їх рішення і в подальшому будуть неадекватними".
На його думку, кожне рішення Кремля наближає розвал Росії і в цілому системи.
"Нам потрібно вітати зусилля української дипломатії, яка намагається просувати формулу миру, намагається влаштувати другий саміт миру, запросивши на нього представників Росії. Але, в той же час, нам потрібно розуміти одне – допоки Росія здатна воювати, вона буде продовжувати це робити. Дуже правильно, що наші Збройні сили роблять військові дії там, де вони можуть їх робити і отримують контроль над територіями. Треба в черговий раз подякувати нашим західним партнерам за допомогу, адже без їх підтримки нам було б практично неможливо давати відпір агресору", – підсумував експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи був готовий Захід до подій у Курській області: який шанс випав для України.