Чи допоможуть дрони-перехоплювачі захистити Україну: у чому головна складність

Щоб дрони-перехоплювачі ефективно захищали від російських атак, має бути системний підхід до їх розробки

Поки Росія прискорює виробництво дронів, Україна, розуміючи загрозу, що посилилася, активно шукає цьому протидію. Чи допоможуть дрони-перехоплювачі захистити Україну від ворожих дронів та ракет? У чому полягає головна складність? Видання "Коментарі" розбиралося у темі, вивчивши думки експертів.

Росіяни можуть перейти до використання більш швидких і дорожчих дронів

Авіаційний експерт Богдан Долінце в ефірі "Вечір.LIVE" заявив, що дрони-перехоплювачі не будуть ефективним засобом у боротьбі з крилатими чи балістичними ракетами.

За словами експерта, дрони-перехоплювачі будуть ефективними проти повільних цілей, що летять на висоті від 2 до 4 км зі швидкістю до 250 км/год.

"Ми маємо розуміти, що дрони-перехоплювачі не є панацеєю. Фактично, їх ключова ціль – це повітряні цілі, які летять на незначних висотах на малих швидкостях. Тобто йдеться про цілі, які летять на висотах 2-3-4 кілометри, і мають швидкість, яка не перевищує 200-250 км/год. В цю категорію потрапляють безпілотники-розвідники, безпілотники типу "Шахед"", – пояснив він.

У той же час крилаті ракети до цієї категорії не відносяться, додає фахівець.

При цьому Долінце зазначив, що окупаційні війська можуть перейти до використання швидших і дорожчих дронів, і їх буде складніше перехопити.

Повинна проводитися підготовка фахівців, які випробовуватимуть перехоплювач

Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в інтерв'ю Українському радіо розповів, що, розробляючи дрони-перехоплювачі для знешкодження "шахедів", Україна має враховувати, що будь-який засіб поразки дуже швидко втрачає свою актуальність.

"Маємо розуміти один дуже важливий момент. З моменту ухвалення рішення або оцінки ситуації та визначення засобу, за допомогою якого відбуватиметься протидія ворожим безпілотникам або іншим засобам поразки, минає час на те, щоб створити певні потужності, на яких має бути випущений цей дрон-перехоплювач", - зазначив він.

За його словами, паралельно має проводитися підготовка фахівців, які випробовуватимуть перехоплювач, а після апробації має відбуватися напрацювання певної тактики його використання.

"Це теж певне коло людей потрібно навчити, підготувати, щоб розробили якісь алгоритми дій його використання. Також паралельно стоїть питання, щоб його інтегрувати в загальну систему ведення бою, прикриття, захисту. І потім ті, хто має певні напрацювання, досвід інтегрують його в систему протидії. І мають ще навчити тих бійців, екіпажі чи розрахунки, які будуть його обслуговувати", - наголосив голова Ради резервістів.

Читайте також на порталі "Коментарі" - президент повідомив, чим збивали дрони над Києвом: "Максимально це масштабуємо".