Час домовлятися: чому саме зараз Бразилія та Китай активізувалися зі своїм мирним планом

Китай та Бразилія намагаються продемонструвати, що вони начебто на стороні миру, на відміну від партнерів України

Бразилія просуває спільний з Китаєм так званий "мирний план" щодо України в ООН. Його планують представити країнам Глобального Півдня. В свою чергу міністр закордонних справ Китаю Ван Ї під час засідання Ради безпеки ООН заявив, що позиція Китаю щодо врегулювання війни РФ проти України полягає в тому, щоби негайно припинити вогонь та сісти за стіл переговорів, а також утриматися від санкцій. Чому саме зараз активізувалися Бразилія та Китай за своїми "мирними планами"? Видання "Коментарі" з цим питанням звернулося до експертів.

Так званий мирний план КНР та Бразилії не містить якогось конструктиву

Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова вважає, що мирний план Китаю або спільний план с Бразилією є дійсно так званим мирним планом.

"Він (мирний план КНР та Бразилії – ред.) не містить якогось конструктиву, чи навіть пропозицій компромісу. Насправді йдеться про заморожування війни саме на умовах, вигідних Росії. З боку обох країн це намагання продемонструвати, що вони начебто на стороні миру, на відміну від партнерів України, які постачають їй зброю, наче підкидаючи, відповідно до їхньої позиції, дрова у вогонь. Насправді, КНР підтримує Росію і не є нейтральною державою в цій війні. Вони потерпають від санкцій і бояться розширення санкцій, через що така увага до питання про санкції, активізація зараз під Генеральну Асамблею ООН", – говорить експерт.

Володимир Дубовик звертає увагу, що Україна виходить з "планом перемоги", готує новий саміт миру, тож треба торпедувати саме такі наші зусилля.

Китай та Бразилія мають своє бачення того, як має закінчитися війна

Експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" аналітичного центру Український інститут майбутнього Ігор Тишкевич вважає цілком логічним те, що саме зараз активізувалися Бразилія та Китай, адже про мирні переговори говорять і країни заходу, говорить про це й сама Україна. Певною мірою на такі розмови намагається реагувати й Російська Федерація.

"Китай та Бразилію можна назвати потенційними учасниками, якщо не переговорів, то гарантій виконання майбутніх або певних домовленостей. Тому цілком природно, що ці держави мають своє бачення того, як має закінчитися війна. Відповідно до своїх інтересів. І цілком природно, що, якщо інші потенційні учасники процесу говорять про оновлення своїх планів, то Китай та Бразилія будуть підкреслювати, що вони мають власне бачення і, що вони готові бути посередниками або медіаторами переговорного процесу", – прокоментував ситуацію експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Politico дізналося, кого обрав Київ своїм посередником у досягненні мирної угоди з РФ.