Головна Новини Суспільство Війна з Росією Безугла запідозрила Трампа та Путіна у підступному договірняку: як поділять українські копалини
commentss НОВИНИ Всі новини

Безугла запідозрила Трампа та Путіна у підступному договірняку: як поділять українські копалини

Після укладання угоди з корисними копалинами між Києвом та Вашингтоном Росія може посилити агресію, а не навпаки, допускає нардеп

23 лютого 2025, 11:59
Поділіться публікацією:

План США щодо доступу до українських корисних копалин може бути "багатоходівкою", яка не просто не гарантує Україні безпеку, а й залишить її ні з чим. Таке припущення висловила нардепка Мар'яна Безугла, повідомляє портал "Коментарі". Вона припустила, що президент США Дональд Трамп може після угоди з Україною потай домовитися з російським правителем Володимиром Путіним і "кинути" Україну.

Безугла запідозрила Трампа та Путіна у підступному договірняку: як поділять українські копалини

Безугла придумала сценарій, за яким РФ та США поділять українські копалини по-своєму, без урахування інтересів Києва. Фото: Мар'яна Безугла / Telegram

"Що якщо США отримують офіційне право на ресурси України. Трамп домовляється з Путіним про збереження цього договору після можливої окупації. США припиняють військову допомогу, даючи РФ можливість захопити ресурсні регіони. Після цього американський бізнес безпечно розробляє надра, передаючи частку Путіну", — розписала вона варіант.

Нардеп зауважила, що такий перебіг подій потенційно вигідний і США, і Росії.

"Це ж нереалістичне припущення, так?", — з надією задала Безугла риторичне питання.

Президент США Дональд Трамп спотворює картину війни , допускаючи заяви, що Україна нібито може бути винною на її початку. Це нібито зрівнює РФ та Україну, як просто рівноцінних учасників війни, або взагалі змінює їхні ролі у війні. Про це 19 лютого писав портал "Коментарі" із посиланням на заяву президента України Володимира Зеленського.

"Вчора вже були сигнали (від США), що РФ — жертва. Це щось нове", — зазначив президент України.

За словами Зеленського, він би хотів, "щоб було більше правди у команди Трампа".

Нагадаємо, Трамп кілька разів за тиждень публічно атакував Зеленського. У тому числі він заявив, що український президент – "диктатор без виборів" та з рейтингом підтримки 4%. Український лідер у відповідь заявив, що його новий рейтинг підтримки 57% . Віце-прем'єр Михайло Федоров вже встиг з'ясувати, що рейтинг Зеленського вищий за рейтинг Трампа в Америці. А сам президент України анонсував вимір рейтингів довіри інших світових лідерів.

Зазначимо, що за даними New York Times, до проекту нової угоди щодо ресурсів, яку Зеленський відмовився підписати вже 22 лютого, включили ще й доходи від окупованих Росією територій. За даними ЗМІ, у разі повернення цих територій Україною частка надходжень до фонду цих земель становитиме 66%. Умови документу передбачають, що Україна має вносити внески до фонду до того часу, поки він не досягне $500 млрд. Водночас, як пишуть журналісти, США планують реінвестувати частину доходів у відновлення України, зокрема, у надра та інфраструктуру. Однак жодних зобов'язань Штатів у документі знову не прописано. Хоча Україна не завершила угоду на суботу, її згода на умови означала б капітуляцію перед американськими вимогами після тижня інтенсивного тиску президента Трампа.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини