Без переговорів України та РФ закінчення війни не буде – за яких обставин це станеться

Предметно про переговори України та РФ можна буде говорити лише після втрати Путіним влади та звільнення ЗСУ українських територій

Вже відомо, що саміт "Великої двадцятки" (G20) в Індонезії наступного тижня не збираються відвідати ні президент України Володимир Зеленський, ні російський диктатор Володимир Путін. Тобто не буде жодних переговорів. При цьому Зеленський підкреслює, що українська влада готова провести переговори з Росією, але з тим, хто має намір визнавати, що РФ є окупантом і реально готовий говорити про мир, у тому числі про повернення всього вкраденого та компенсації. Нинішній російський режим, наголошує український лідер, до цього не готовий. Рано чи пізно переговори все ж таки будуть. У якому це може бути вигляді та за яких умов? Яким є найбільш реалістичний сценарій? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Ця війна не може закінчитися перемогою Росії

Виконавчий директор у Центрі прикладних політичних досліджень "Пента", політичний експерт Олександр Леонов міркує так:

"Практично усі війни закінчуються переговорами. Очевидно, що переговорами має закінчитись і ця війна. Білий дім уже досить чітко окреслив: він зробить усе, щоб ці переговори Україна проводила з позиції сили. Зрозуміло й те, що Захід не зацікавлений у довгостроковій війні, на роки. Як у цьому не зацікавлена й Україна".

Можливо, продовжує експерт, для Вашингтона оптимальним був би варіант із закінченням війни до президентських виборів у США (до 2024 року). Причому ця війна не може закінчитися перемогою Росії.

"Можливо, втрата в найближчому майбутньому росіянами Мелітополя, Бердянська і, наприклад, Донецька разом із наростанням системної кризи в РФ та невдоволення населення змусить Путіна погодитися на вимоги України – і розпочати виведення російських військ з наших територій. Але є нюанси, – наголошує Олександр Леонов. – Наприклад, Указ українського президента про неможливість переговорів із РФ щодо долі Криму. Останню проблему можна вирішити лише після втрати Путіним влади або ж військовим шляхом".

Чекати на переговори, тим більше на рівні перших осіб держав, найближчим часом не варто

Політичний експерт Денис Гороховський звертає увагу, що Росія традиційно починає говорити про переговори, коли зазнає поразки на фронті.

"Причому очевидно, що мета цих переговорів одна – виграти час. Позиція України чітка та однозначна: перший крок для переговорів – це звільнення окупованих територій, – нагадує експерт. – Крім того, Україна не зацікавлена у заморожуванні конфлікту та будь-яких поступках, особливо територіальних".

Українська армія стрімко звільняє захоплені території, ГА ООН готує резолюцію щодо сприяння відшкодуванню збитків та репарацій за агресію проти України (драфт резолюції опубліковано на сайті ООН кілька днів тому). Тому, зазначає Денис Гороховський, цілком закономірно, що українська сторона на сьогоднішній день займає досить жорстку позицію щодо комунікацій з Кремлем.

"Так що чекати на переговори, тим більше на рівні перших осіб держав, найближчим часом не варто, – упевнений експерт. – Україна переламала хід війни і вже немає потреби про щось домовлятися з країною-окупантом".

Читайте також на порталі "Коментарі" - Херсон стане не останньою великою перемогою у війні: у США заінтригували заявою.