Атака на Бєлгород під чужим прапором: яку провокацію може готувати Кремль – чи розуміють це росіяни

Після таких історій, як Беслан, «Норд-ост», підірвані будинки в Москві, підводний човен "Курськ" від путінського режиму можна очікувати чого завгодно

Росія створює інформаційне тло і може готувати провокацію під чужим прапором у Бєлгородській області, повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Мета – залякати народ, щоб повернути громадську підтримку війни проти України. Чи піде Кремль на такі кроки? Чи самі росіяни розуміють, що це саме їхня влада, фактично, "бомбардує Воронеж"? Як події у РФ можуть розвиватися далі? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Росіянам явно подобається ставати жертвами свого президента

Політичний експерт, консультант з політичного та антикризового PR Тетяна Лупова розмірковує так:

"Путін регулярно вбиває своїх громадян, але це їм подобається. Беслан, "Норд-ост", підірвані будинки в Москві, підводний човен "Курськ"… І росіяни щоразу після цього обирають Путіна знову. Незважаючи на те, що сумніватися в його бажанні вбити якнайбільше людей точно немає приводу. Йому просто дуже хочеться вбивати, а як це організувати, під яким соусом подати, вигадають спеціально навчені люди".

Росіянам, наголошує експерт, явно подобається ставати жертвами свого президента, який для них – цар та бог. Заради нього вони готові вбивати і вмирати.

"Погляньте, з яким щастям в очах російські пенсіонерки відправляють своїх синів на війну. І порівняйте з тим, як проводять захистити рідну землю в Україні. Плачуть. Тому що розуміють ціну війни. У росіян цього немає, вони раді, що їхні діти гинуть. Не все, звісно. Але більшість, достатня для того, щоб влада Путіна в Росії була безмежною та беззастережною", – пояснює Тетяна Лупова.

Тому, констатує він, питання не так у падінні путінського режиму, бо цей народ обере собі другого такого ж тирана. Має відбутися, впевнена експерт, розвал російської імперії, повне роззброєння, включаючи і ядерну зброю, міжнародний контроль за всіма ресурсами, зокрема фінансовими.

"Тільки так можна сподіватися, що у майбутньому вони припинять влаштовувати масові вбивства всіх довкола, – вважає експерт. – Їм буде просто нема чим".

Технічно РФ не зможе створити видимість захоплення Бєлгорода

Голова Центру політичних студій "Доктрина", політичний консультант Ярослав Божко звертає увагу на те, що проведення операції під чужим прапором – поширена тактика для РФ.

Тому, продовжує він, цілком імовірно, що російські медіа можуть поширити, наприклад, постановочний відеоролик із нападом людей в українській формі на об'єкти на території країни-агресора (прикордонні пункти).

"Імітувати велику сухопутну операцію нібито під виглядом українських військ буде дуже складно, – вважає експерт. – Занадто багато факторів, які свідомо допускають розкриття сценарію. Тому варто очікувати повідомлень щодо постановочних дій малих груп".

Технічно РФ не зможе створити видимість захоплення Бєлгорода, упевнений Ярослав Божко. Але цілком здатна реалізувати розгін такого наративу через невеликі події – обстріли, напади та захід нібито українських ДРГ на російську територію.

"У цьому розрізі РФ ставить на моральну дискредитацію України, насамперед на Заході, куди будуть направлені такі медіаповідомлення. Однак, як показала практика, інциденти, які серйозно змінюють допустимі рамки ескалації, ретельно перевіряються Заходом і висвітлюються з різних ракурсів. Тому спроба – можлива, успіх – сумнівний", – констатує експерт.

Класика теракту під чужим прапором, формат та конкретна методологія можуть бути будь-якими

Військовий оглядач, координатор групи "Інформаційний опір", полковник Збройних сил України Костянтин Машовець вважає, що Кремль цілком може піти на такий крок, якщо вважатиме це за доцільне і має шанси на успіх.

"Звичайні росіяни того, що творить їхня влада, не розуміють. Або не хочуть зрозуміти, – зазначає експерт.

За його словами, класика теракту під чужим прапором (створення "явних слідів, що вказують на уявних організаторів"), формат та конкретна методологія можуть бути будь-якими.

"Україна і Захід протиставити цьому нічого не можуть, за винятком інформаційно-психологічної операції у відповідь", – підсумовує Костянтин Машовець.

Читайте також на порталі "Коментарі" - протести у Вірменії перед самітом ОДКБ із антиросійськими гаслами: про що говорить те, що відбувається.