Адміністрація Трампа легітимізувала головну позицію Кремля щодо України: про що йдеться

Politico пише про те, що Трамп зробив усе, щоб послабити Україну на переговорах із Росією

Прийнявши думку російського диктатора Володимира Путіна на те, що він називає "корінними причинами" війни, що Росія мала розпочати повномасштабне вторгнення через бажання України вступити до НАТО – адміністрація Дональда Трампа фактично легітимізувала позицію Кремля, що незалежність низки колишніх радянських республік залишається невирішеною. Про це пише рейтингове видання Politico.

Цитуючи президента Чикагської ради з глобальних питань Іво Даалдера ЗМІ зазначає, Дональд Трамп і його команда відкладають рішення фундаментального глухого кута, що лежить в основі конфлікту – віри Путіна, що глибоко укорінилася, в те, що Україна не повинна бути незалежною.

"Ви не отримаєте домовленості без згоди України. Велика слабкість Трампа в тому, що він думає, що він і Путін можуть диктувати умови домовленості. Якщо він не збирається надавати Україні зброю або гарантії безпеки, він відмовляється від свого впливу на Зеленського, який цілком може відкинути односторонню мирну угоду і вирішити продовжити боротьбу", - сказав він.

Читайте також на порталі "Коментарі" - перед припиненням вогню в Україні путінський режим шукатиме "дорожню карту" для більш масштабної угоди, яка б не обмежувалася лише війною в Україні. Він також заявив, що Росія може погодитися на миротворчі сили ООН в Україні, якщо у їхньому складі не буде військових із країн НАТО. Про це пише "The New York Times", цитуючи директора Інституту світової економіки та міжнародних відносин у Москві Федора Войтоловського.

Також видання "Коментарі" повідомляло – як тиждень тому, так і зараз аналітики Інституту вивчення війни (ISW) схильні вважати, що путінський режим, швидше за все, не зацікавлений у змістовних переговорах про припинення війни в Україні, а віддає перевагу двостороннім переговорам щодо відносин із США. Отже, мета Москви – вичавити максимум собі у потеплінні відносин із Вашингтоном. Але про поступки і навіть компроміси щодо війни в Україні тут не йдеться.