Вчені сфотографували рідкісного "скляного" восьминога (ВІДЕО)

Групі дослідників у Тихому океані вдалося сфотографувати рідкісного «скляного» восьминога, що мешкає на екстремальних глибинах

У Тихому океані мешкають дивні морські істоти, і деякі з них досить рідко потрапляють в об'єктиви камер. Одним з них є "скляний" восьминіг, який зустрічається тільки на екстремальних глибинах.

Дослідникам вдалося зняти на камеру цей рідкісний вид головоногих молюсків біля архіпелагу Фенікс, розташованого недалеко від Гавайських островів.

У восьминога прозора шкіра, крізь яку можна розглянути його внутрішні органи, а точніше систему травлення і мозок. Примітно те, що мозок восьминогів - один із найбільш розвинених серед безхребетних, про що свідчать зачатки кори. Через майже безбарвне тіло і пересування у воді цей океанський житель нагадує медузу.

Відомо, що цей вид молюсків був відкритий ще у 1918 році. Тоді його виявили в шлунку хижої риби. Але в природному середовищі "скляного" восьминога зловити не вдавалося через прозорість і важкодоступні для людини місця, в яких він живе.

Також вченим за допомогою підводних роботів вдалося зафіксувати в об'єктив камери білу акулу довжиною 13 метрів і крабів, які боролися за їжу.

Нагадаємо, що в Тихому океані дослідники виявили "чорних морських зайців", а точніше гігантських слимаків, вага яких може досягати 14 кілограм. Але, попри свої габарити, у воді вони пересуваються досить швидко.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що дослідники в Мексиканській затоці у лютому 2010 року виявили крихітну акулу (також відома як акула Парина). Зараз вона класифікована як новий вид і є однією з двох коли-небудь знайдених кишенькових акул.