Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Мабуть,
кожен хоч раз у житті стикався з таким незрозумілим явищем, як здригання уві сні. Іноді воно буває настільки сильним, що людина прокидається і потім довгий час не може заснути. Зарубіжні вчені назвали основні причини такої фізіологічної особливості. У чому ж справа?
Уповільнене дихання
Мозок може таким чином "розбудити" організм, коли починає відчувати гіпоксію — знижений вміст кисню в організмі або окремих органах і тканинах.
Високі фізичні навантаження
Якщо вдень ви перестаралися в спортзалі або десь ще, то ваші м'язи можуть мимоволі скорочуватися, коли ви спите.
Психічне перенапруження
Якщо напередодні у вас був складний день, ви відчували стрес, багато сміялися або, навпаки, засмучувалися, то ваш мозок може не давати вам заснути протягом довгого часу.
Зовнішні подразники
Нічні здригування можуть з'явитися як реакція на зовнішні подразники: голосний звук або яскраве світло. Наш мозок починає реагувати і намагається попередити організм про небезпеку.
Порушення циркуляції крові
Таке явище може також сигналізувати про погану циркуляцію крові. Іноді це може бути викликане незручною позою, тоді проблеми йдуть, коли ви лягаєте більш зручно. Іноді це може бути результатом патології.
Експерти кажуть, що людям, яких нічні здригування турбують рідко, не варто хвилюватися. Але якщо мозок регулярно порушує ваш сон, тоді варто сходити до лікаря, щоб з'ясувати і усунути причину такого стану.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, як безсонна ніч впливає на організм людини.
Новини