Вчені підрахували точну кількість видів дерев у світі: їх виявилося більше, ніж очікували
Майже 50% дерев знаходиться в Південній Америці
Від дерева-головоломки мавп у Перу до тасманійської блакитної камеді в Австралії, від баобабів Мадагаскару до гігантської секвойї в Каліфорнії – світ наділений великою кількістю видів дерев. Скільки? Нове дослідження має відповідь. Про це повідомляє Reuters.
31 січня дослідники оприлюднили найбільшу в світі базу даних про ліси, яка містить понад 44 мільйони окремих дерев на більш ніж 100 000 ділянках у 90 країнах, що допомогло їм підрахувати, що на Землі налічується приблизно 73 300 видів дерев.
Ця цифра приблизно на 14% перевищує попередні оцінки. За оцінками дослідників, із цієї загальної кількості існує близько 9200 на основі статистичного моделювання, але наука ще не ідентифікувала їх, причому велика частка з них зростає в Південній Америці, сказали дослідники.
Було виявлено, що в Південній Америці, де розташовані тропічні ліси Амазонки з величезним біологічним різноманіттям і далекі ліси Анд, мешкає 43% видів дерев на планеті та найбільша кількість рідкісних видів, приблизно 8200.
Дерева та ліси – це набагато більше, ніж просто продуценти кисню, сказав Роберто Каццолла Гатті, професор біологічного різноманіття та охорони природи в Університеті Болоньї в Італії та провідний автор дослідження, опублікованого в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
Було виявлено, що в Південній Америці налічується близько 27 000 відомих видів дерев і 4 000 ще не ідентифіковані. Євразія має 14 000 відомих видів і 2 000 невідомих, за нею йдуть Африка (10 000 відомих/1 000 невідомих), Північна Америка, включаючи Центральну Америку (9 000 відомих/2 000 невідомих) та Океанія, включаючи Австралію (7 000 відомих/2 000 невідомих).
Це дослідження не підрахувало загальну кількість окремих дерев у всьому світі, але дослідження 2015 року, яке проводив один із співавторів, оцінило цю цифру приблизно в 3 трильйони.
Нове дослідження виявило глобальні гарячі точки різноманітності дерев у тропіках і субтропіках Південної Америки, Центральної Америки, Африки, Азії та Океанії. Також було визначено, що близько третини відомих видів можна віднести до рідкісних.
Як повідомляли раніше "Коментарі", вчені назвали точний час, коли динозаври загинули від астероїда.