Тоді і зараз: як виглядають перші і останні знімки планет

З'явилася прекрасна можливість порівняти перші фотознімки різних планет з сучасними аналогами

Зараз ми можемо дивитися якісні і чіткі фотографії різних небесних тіл, але так було не завжди. Ще якихось 40 років тому вчені раділи розмитим знімкам чи плямам, які вони потім детально вивчали. І зараз саме час подивитися, наскільки покращились сучасні технології, і як змінилися фото планет через багато років.

5 лютого 1974 року міжпланетна станція NASA "Маринер-10" зробила перший великий знімок Венери. А самий останній знімок планети був зроблений 8 червня цього року.


Космічний апарат вийшов на орбіту Меркурія в березні 1974 року і зробив більше 2800 знімків. А з 2011 року на його орбіті була автоматична міжпланетна станція "Мессенджер", яка впала на планету в 2015 році.


Першу фотографію Марса зробив космічний апарат 14 липня 1965 року. А зараз же ця планета стала першою в списку, яку хочуть колонізувати. Саме тому знімки Марса з'являються ледь не щодня.


У січні 1979 року "Вояджер-1" був усередині нашої системи і передав перші детальні знімки Юпітера і Сатурна. Останній знімок Юпітера був зроблений космічним телескопом "Хаббл" 25 серпня 2020 року.


У 1980 році "Вояджер-1" вперше показав кільця Сатурна. А один з найостанніших знімків планети зробив апарат "Кассіні" в 2012 році.

Також видання "Коментарі" розповість, якою була б наша планета, якби важила в 10 разів більше.