NASA запустила перший космічний зонд для вивчення астероїдів Юпітера

Місія триватиме 12 років. За цей час зонд подолає відстань у 6,3 мільярда кілометрів

Космічне агентство NASA запустило космічний зонд Lucy, створений для вивчення астероїдів Юпітера. Про це повідомляє пресслужба NASA. У суботу, 16 жовтня, NASA здійснило успішний запуск американського космічного зонда Lucy для вивчення так званих троянських астероїдів Юпітера. Вони крутяться навколо Сонця на орбіті поруч з цією планетою. Дослідження повинно допомогти краще зрозуміти походження Сонячної системи.


Космічний зонд вагою 1,5 тонни запустили за допомогою ракети-носія Atlas V компанії United Launch Alliance зі стартового майданчика на космодромі у Флориді.


Lucy вивчатиме дві великі групи троянських астероїдів. Це дозволять розкрити таємниці походження Сонячної системи, оскільки астероїди є скам'янілостями первозданного матеріалу, з якого створювалася Сонячна система. Lucy здійснить серію прольотів на максимально близькій відстані до астероїдів, щоб вивчити геологію, хімію і фізику тіл Сонячної системи. Перший проліт апарату повз Троянських астероїдів очікується 20 квітня 2025 року, а останній - у 2033 році. Місія триватиме 12 років. За цей час зонд подолає відстань у 6,3 мільярда кілометрів.


Раніше "Коментарі" повідомляли, що в найближчі години з бази NASA вилетить космічний корабель для дослідження каменів у Сонячній системі. Про це повідомляє BBC. Зонд "Люсі" відправиться на орбіту Юпітера, щоб вивчити дві групи астероїдів, які розташовані біля газового гіганта. Вчені стверджують, що кам'яні об'єкти є залишками від утворення планет. Таким чином, вченим вдасться більше дізнатися про ранню еволюцію Сонячної системи. Ракета "Атлас-V" із зондом вилетить з космічної станції Кейп-Канаверал у Флориді.


"Троянські астероїди ведуть або слідують за Юпітером в його орбіті приблизно на 60 градусів. Вони містяться там під гравітаційним впливом Юпітера і Сонця. І якщо ви покладете туди об'єкт на початку історії Сонячної системи, він буде стабільним назавжди. Отже, ці речі насправді є скам'янілістю з того, з чого утворилися планети", - сказав Хел Левісон, головний дослідник "Люсі" з Південно-Західного дослідницького інституту (SwRI) у Боулдері.