Мовний омбудсмен заявив про загрозу від директорів у школах: що відомо

Режим двомовності у сфері освіти може мати негативні наслідки в майбутньому.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що в Україні сповільнилися процеси дерусифікації, а деякі директори шкіл та вчителі не володіють українською мовою на належному рівні. За його словами, це створює небезпеки та загрози на десятиліття вперед.

Тарас Кремінь в ефірі "Новини.LIVE" розповів про ситуацію з державною мовою у сфері освіти.

"Я вам скажу, що у нас є директори шкіл, які не мають сертифікатів про рівень володіння державною мовою. У нас є вчителі, які не володіють на належному рівні українською мовою… Це проблема. У нас є заклади освіти на сайтах яких немає української мови", - сказав мовний омбудсмен.

Кремінь наголосив, що в Україні почали спостерігати уповільнення процесу дерусифікації. За його словами присутність двомовності у сфері освіти може мати негативні наслідки.

"Це уповільнення, яке ми фіксуємо у сфері освіти, це ті небезпеки і загрози, які на нас чекають на десятиліття вперед. Якщо ми зараз не зможемо знайти вихід з цієї критичної ситуації, а я вважаю, що режим двомовності у сфері освіти – це критична ситуація. Ми будемо мати значно більші проблеми", - додав Кремінь.

Уповноважений із захисту державної мови також зауважив на процес русифікації на тимчасово окупованих територіях, у медіа, соціальних мережах, а також впливі російської пропаганди.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про російську мову в школах. Скільки українців підтримує таке рішення.

Також "Коментарі" писали, що в Україні змінилася частка тих, хто спілкується російською мовою.