Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
Закон України "Про затвердження Загальнодержавної
цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025
роки" схвалений урядом. Про це повідомляють в прес-службі Кабінету міністрів України.
Пуск ракети-носія Alpha, фото Facebook
У Кабміні переконані, що космічна програма сприятиме вирішенню низки важливих завдань. Документ передбачає, що українські фахівці розроблять космічні системи спостереження Землі, будуть проводити різноманітні дослідження. Також у законопроекті йдеться про виготовлення космічної техніки, зокрема, ракет, обладнання, впровадження новітніх космічних технологій.
Таким чином українці зможуть за допомогою нових технологій брати участь в космічних дослідженнях, наприклад взяти участь в експедиції на Місяць. Оновлення технічної бази та наукових розробок має забезпечити членство України в Європейському космічному агентстві. Тепер законопроект будуть розглядати депутати Верховної Ради України.
Державні підприємства космічної галузі повинні стати акціонерними
товариствами. Це, на думку віце-прем’єр-міністра Олега Уруського, повинно сприяти покращенню їхньої роботи.
Наразі українські науковці працюють над виготовленням супутника "Січ-2-30", який буде запущено на орбіту. У планах створити ще шість супутників для дистанційного зондування нашої планети, тобто фотографування Землі, території країни. Супутники використовуватимуть для слідкування за дотриманням екологічного законодавства, безпекою на кордонах та в інших цілях.
Також буде створено український космодром. Деякі проекти будуть фінансувати з бюджету, деякі — за рахунок інвесторів. На програму мають виділяти по три мільярди гривень щорічно протягом п'яти років.
Як повідомляв портал "Коментарі", перші космічні туристи Ілона Маска повернулися на Землю:подробиці польоту.
Новини