Не "Алі-Баба": НАБУ назвало інший псевдонім Єрмака

У НАБУ заявили, що псевдонім Андрій Єрмак на так званих «плівках Міндіча» може відрізнятися від того, що раніше обговорювали у медіа

У Національному антикорупційному бюро заявили, що псевдонім, під яким може фігурувати Андрій Єрмак у так званих "плівках Міндіч", відрізняється від раніше озвученого у публічному просторі.

Про це розповів детектив Олександр Абакумов. За його словами, у матеріалах справи використовуються окремі псевдоніми, і один із них — "Хірург" — може бути пов’язаний із Єрмаком.

Водночас він не підтвердив, що псевдонім "Алі-Баба", який раніше згадувався у медіа, є достовірним, і порадив уточнювати цю інформацію в антикорупційній прокуратурі.

Детектив також пояснив, чому Андрій Єрмак досі не отримав підозру. За його словами, у справах такого рівня необхідна максимально сильна доказова база, оскільки високопосадовці мають значні ресурси для захисту, включно з адвокатами та інформаційною підтримкою.

Раніше правоохоронці проводили обшуки у межах розслідування, пов’язаного зі справою "Мідас". Вона стосується можливої корупційної діяльності у сфері енергетики.

У публічному просторі також обговорювали записи, де фігурує особа з псевдонімом "Алі-Баба", якій приписують координацію дій проти антикорупційних органів. Частина експертів припускала, що мова могла йти про Андрій Єрмак, однак офіційного підтвердження цієї інформації наразі немає.

Нагадуємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, що правоохоронці викрили начальника одного з підрозділів забезпечення Національної гвардії України, якого підозрюють у спробі оформити фіктивну інвалідність.
За даними слідства, військовий запропонував представнику експертної комісії 6000 доларів за встановлення II групи інвалідності. Такий статус дозволив би йому звільнитися з військової служби. Під час обшуків у полковника також виявили табличку з написом про те, що "обшуки — це ознака успіху", що викликало додатковий резонанс у мережі. Наразі його затримано. У разі доведення вини військовому загрожує до восьми років позбавлення волі. Справу розслідують правоохоронні органи, тривають необхідні слідчі дії.