Дружина комбрига отримувала бойові виплати на посаді стрільця, працюючи на фермі

ДБР викрило екскомбрига однієї з бригад ТРО, який забезпечив підвищені виплати власній дружині за фіктивну участь у бойових діях

Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому командиру однієї з бригад тероборони та його трьом підлеглим, які допомогли отримати дружині комбрига понад 922 тисячі гривень додаткової винагороди. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Державного бюро розслідувань.

Там повідомили, що наприкінці липня 2023 року посадовець влаштував свою дружину в очолювану ним бригаду на посаду стрільця, щоб організувати їй підвищені виплати. Аби формально дотриматися закону, подружжя навіть розлучилося, проте перебувало у родинних відносинах.

Згодом комбриг залучив до оборудки двох підлеглих – командирів підпорядкованих йому підрозділів. Вони складали неправдиві документи про нібито участь жінки в бойових діях на лінії зіткнення. Таким чином за період з липня 2023 року по квітень 2024 року вона незаконно отримала понад 922 тис. грн додаткової винагороди.

Весь цей час вона несла службу поряд з чоловіком та займалася конярством на спеціальній фермі. Жінка навіть встигла провести два тижні у Польщі, самовільно залишивши військову частину.

Колишньому командиру бригади, його дружині та двом його підлеглим повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

Крім цього, чоловіки та ще один підлеглий комбрига підозрюються у службовому підробленні (ч. 2 ст. 366 КК України), а жінка – у самовільному залишенні військової частини (ч. 5 ст. 407 КК України).

Санкція статей передбачає позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Наразі вирішується питання про обрання запобіжних заходів підозрюваним.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що співробітники ДСНС знову можуть опинитися в ризикованому становищі та відправитися на фронт, через те, що нібито бронювання закінчується наприкінці лютого, а далі рятувальники можуть піти воювати.

Таку інформацію повідомив народний депутат Олексій Гончаренко у своєму Телеграм-каналі.

"В останні дні почав знову отримувати повідомлення від співробітників ДСНС. Керівництво їх залякує, розповідає, що їх бронь зберігається до 28 лютого, а далі 50% переводять в ЗСУ. Деякі вже складають попередні списки того, кого переведуть. Це що, нова серія? Таке вже було в минулому році! Все вирішилось тим, що було окреме розпорядження про 90% бронювання ДСНС. Я не розумію, навіщо знову це починати?" – пише нардеп.

У ДСНС України вже спростували цю інформацію та наголосили, що вона не відповідає дійсності.