Яке церковне свято відзначається 10 травня і що не можна робити

Українцям нагадали, яке церковне свято відзначається 10 травня і що не бажано робити цього дня

У вівторок, 10 травня, православні вшановують пам'ять священномученика Симеона, єпископа Єрусалимського. Що це за свято і що цього дня робити не бажано?

Відомо, що у зрілому віці Симеон побачив чудеса Господа Ісуса Христа, увірував у Нього і став одним із 70 апостолів. Святий Симеон проповідував вчення Христове, наставляв у істинах святої віри й викривав ідолослужіння.

У народі цей день називали Семен Ранопашець. 10 травня люди починали орати поля вже по всій країні, всюди йшли роботи на городах і в садах. І прийнято було співати - хто заспіває пісню, того чекає щастя та удача.

Але цей день уважався і дуже небезпечним. У народі говорили, що на Семена Ранопашця на світ вибирається нечиста сила, яка з полів може проникнути в житло чи хлів, щоб зігрітися. Вона могла прийняти звірячий образ. Селянам треба було бути на чеку, щоб не пригріти її.

Що не бажано робити 10 травня?

- Не можна відкривати вікна, щоб через них не проникла нечиста сила;

- не варто чіпати комах, собак, змій, бо вони можуть сильно вкусити;

- не показуйте ніякому свої дороги речі й не хвалиться достатком, щоб не залучити злодіїв та недоброзичливців;

- не викидайте залишки їжі та пиття.

Прикмети на 10 травня:

- Якщо йтиме дощ - буде багато хліба;

- Хмари швидко пливуть – до погіршення погоди;

- вечірній туман обіцяє потепління;

Нагадаємо, які свята православні християни відзначають у травні 2022 року.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що травень — найтепліший весняний місяць, бо погода стає відносно стабільно теплою, а отже, у городників з'являється багато роботи. У цей період найкраще садити огірки, моркву, капусту та інші овочі. Але які дні є найсприятливішими для посадки? Можна звернутися за допомогою до місячного календаря.